VII kadencja Sejmu
- Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosowała za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
- Zagłosowała przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
- Zagłosowała przeciwko ubojowi rytualnemu w Polsce (12.07.2013).
- Zagłosowała za pracami nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
- O projekcie ustawy o związkach partnerskich: Sprawa dotyczy 4-5% społeczeństwa. Nie powinniśmy odrzucać projektów w pierwszym czytaniu. Nie straszmy tym, że homoseksualiści będą zaraz chcieli adoptować dzieci (Radio Zet, 22.0.2013).
- Zagłosowała za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)].
- Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).
VI kadencja Sejmu
- Jako ministra zdrowia od 2009 do 2011 roku pracowała nad wprowadzeniem do prawa przymusu badań cytologicznych i mammograficznych dla kobiet (Gazeta.pl, 18.05.2011).
- Zagłosowała za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009).
- Jako ministra zdrowia odrzuciła możliwość zaoferowania kobietom znieczulenia porodowego (wbrew stanowisku Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego): Szpitale musiałyby zapewnić pacjentkom obsługę anestezjologów w zakresie o wiele większym niż obecnie. A jak wiemy, anestezjologów jest zbyt mało. Taka decyzja byłaby być może dobrze przyjęta, ale nie mogłaby być realizowana przez szpitale. (...) Poród to fizjologia i tak nas, kobiety stworzyła natura, że pewne rzeczy powinny się odbywać jej siłami (Pardon.pl za Dziennikiem, 10.10.2008).
V kadencja Sejmu
IV kadencja Sejmu
- O Robercie Biedroniu: Nasze społeczeństwo jest tradycyjne. Inność nie może liczyć na poparcie i tolerancję. Ten pan wyznaniem o homoseksualizmie raczej sobie zaszkodził niż pomógł. Moim zdaniem, nie powinien on sprawować żadnych funkcji publicznych i kandydować w wyborach (Echo Dnia, 16.09.2002).
E-mail: ewa.kopacz@sejm.pl
Telefon: 48 384 60 80
Strona internetowa: www.kopacz.pl
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia
Zagłosowała nad utrzymaniem w porządku dziennym punktu: Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
OdpowiedzUsuńZagłosowała za przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie autorstwa RP, proponującego liberalizację przepisów dotyczących przerywania ciąży,edukację seksualną wprowadzoną od pierwszej klasy szkoły podstawowej i refundację środków antykoncepcyjnych (10.10.2012).
OdpowiedzUsuńO odwolaniu Wandy Nowickiej (Ruch Palikota) z funkcji wicemarszałka Sejmu:
OdpowiedzUsuńEwa Kopacz (PO) mówiła, że nie chce brać udziału w "teatrzyku Janusza Palikota", w którym zarówno Nowicka, jak i Grodzka stały się "ofiarami politycznego cynizmu" szefa swej partii. - Palikot staje się politycznym macho, który mówi: "Ja wam pokażę, kobitki, gdzie jest wasze miejsce w polityce". Tak nie może być. Na to nie ma mojej zgody - przekonywała w poniedziałek.
http://wyborcza.pl/1,75478,13361873,Schetyna__Nie_rozumiem__dlaczego_PO_bedzie_glosowac.html
Nasze społeczeństwo jest tradycyjne. Inność nie może liczyć na poparcie i tolerancję. Ten pan [Robert Biedroń - przyp. red.] wyznaniem o homoseksualizmie raczej sobie zaszkodził niż pomógł. Moim zdaniem, nie powinien on sprawować żadnych funkcji publicznych i kandydować w wyborach.
OdpowiedzUsuńEcho Dnia, 16.09.2002
Marszalkini Ewa Kopacz dostala 33 tys. zlotych netto premii. Gdy sprawa wyszla na jaw i wzbudzila kontrowersje postanowila przeznaczyc premie na cele charytatywne: 20 tys. przeznaczyla na konto Hospicjum pw.Ojca Pio dzialajacego w Pucku, 4,5 tys. na konto Stowarzyszenia Dzieci Niewidomych oraz na Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych (4,5 tys. zł).
OdpowiedzUsuńhttp://www.polityka.pl/kraj/analizy/1537051,1,na-co-poszly-marszalkowskie-premie.read