piątek, 12 października 2012

Jerzy Borowczak

Jerzy Borowczak. Poseł VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 25, Gdańsk. Poseł III i VI kadencji Sejmu.
VII kadencja Sejmu

 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosował za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • O korespondencji od wyborczyń i wyborców: Za każdym razem, gdy zbliża się termin sejmowego głosowania nad jakąś mniej lub bardziej istotną społecznie sprawą, jestem bombardowany wielką ilością maili, w których „naród” apeluje do mojego rozsądku. Zapewne są to jakieś zorganizowane akcje, bo setki wiadomości brzmią identycznie, ale jakie to ma znacznie? (...) Poza irytacją, spowodowaną czyszczeniem spamu i wyszukiwaniem pomiędzy tą niechcianą korespondencją istotnych wiadomości, niczego więcej nie przynoszą (NaTemat.pl, 25.10.2013).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosował przeciwko dalszym pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez  RP i SLD i za dalszymi pracami nad projektem PO (25.01.2013). Odrzucenie przez Sejm projektów ustaw skomentował następująco: Wielkie rozczarowanie w sprawie związków partnerskich. Wychodzi na to, że u nas nie ma takiego problemu... A ja twierdzę, że jest i dotyczy kilkuset tysięcy ludzi. Głosowałem za związkami partnerskimi i jestem zdziwiony, że część moich kolegów z PO była przeciwna projektowi naszej partii (Gazeta Wyborcza, dodatek pomorski, 26.01.2013).
 • Wstrzymał się od głosu, przez co przyczynił się do podjęcia prac nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012).
 • Wstrzymał się od głosu w sprawie prac nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
VI kadencja Sejmu
 • Zagłosował za 35% kwotą płci na listach wyborczych (03.12.2010).


Telefon: 58 325-54-36
Strona internetowa: www.jerzy-borowczak.pl

5 komentarzy:

 1. Wstrzymał sie od głosu w głosowaniu nad przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie autorstwa RP, proponującego liberalizację przepisów dotyczących przerywania ciąży,edukację seksualną wprowadzoną od pierwszej klasy szkoły podstawowej i refundację środków antykoncepcyjnych (10.10.2012).

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest to proste stwierdzenie faktu, ze zaglosowal przeciwko dalszym pracom nad projektami RP i SLD a zaglosowal za dalszymi pracami nad projektem PO(czyli swojej partii). Czego nie rozumiesz? Niektorzy glosowali za wszystkimi trzema projektami, a niektorzy tylko za projektem PO, a inni jeszcze za projektem RP i PO, a przeciwko projektowi SLD. Nikt nie napisal, ze jest to cos zlego. I nikt nie krytykuje posla Borowaczyka. Czytaj ze zrozumieniem.

  OdpowiedzUsuń
 4. O listach wysyłanych do niego przez obywatelki i obywateli w ważnych sprawach społecznych wypowiedział się następująco: "Poza irytacją, spowodowaną czyszczeniem spamu i wyszukiwaniem pomiędzy tą niechcianą korespondencją istotnych wiadomości, niczego więcej nie przynoszą."
  http://jerzyborowczak.natemat.pl/79727,awantura-o-szesciolatki

  OdpowiedzUsuń