O Wiem Kogo (nie) Wybieram

Strona powstała w reakcji na głosowanie posłów i posłanek za pracami nad ustawą ograniczającą i tak już restrykcyjne w Polsce prawo do przerwania ciąży. Grupuje posłów, posłanki, senatorów i senatorki wszystkich partii. Ma być pomocą dla wyborczyń i wyborców o liberalnych, równościowych poglądach w podjęciu decyzji na kogo (nie) głosować. W profilu każdego polityka/polityczki znajdą się informacje o jego/jej głosowaniach w kwestiach związanych z prawami kobiet, LGBTQ i innymi prawami człowieka oraz ich wypowiedzi na ten temat.

WiemKogoWybieram.blogspot.com to inicjatywa prywatna i niepartyjna.

Anna Dryjańska

5 komentarzy:

 1. Dodaj proszę głosowanie w sprawie GMO.

  OdpowiedzUsuń
 2. Głosowania widać na stronie sejmowej z zakładce "posłowie", tylko trzeba znać datę głosowania. Tak trochę na okrętkę, żeby nie było za łatwo znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Strona ta może mieć tylko jedną zaletę małego znaczenia, można będzie sobie przejrzeć historię głosowań danego p(osła)bez skomplikowanego szukania na stronach sejmu. Każdy obywatel choć trochę kumaty bez niej potrafi na tyle ocenić p(osła) ze swojego obwodu głosowania, by wiedzieć czy dać czy nie dać mu głosu. Pomocna też do tego, by złagodzić przypadłość zapominania przeszłości.

  OdpowiedzUsuń
 4. NIe no, nie da się. Fajna inicjatywa, gdyby pomysł stał się popularny może by coś dało, ale jeśli chcę wpisać „minus” dla tych kórzy zagłosowali jakoś za jakąś ustawąi jest ich gazylion to jedyny sposób, to formularz gdzie podaję link do strony z głosowaniem (jak ta: http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=53&NrGlosowania=22 ) wybieram czy chodzi mi o odłół którzy zagłosowali za/przeciw dodaję tekst i submit… inaczej wymiękłem po kilku sztukach i OKDR.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się, że jest informacja nt. głosowania w sprawie uboju rytualnego. To ważna sprawa, dotyczaca tak dobrostanu zwierzat, jak i świeckości państwa.

  OdpowiedzUsuń