sobota, 20 października 2012

Bartosz Kownacki

Bartosz Kownacki. Poseł VII kadencji z Prawa i Sprawiedliwości - okręg wyborczy nr 4, Bydgoszcz. Wcześniej członek Solidarnej Polski, członek Prawa i Sprawiedliwości, członek Ruchu Odbudowy Polski.


VII kadencja Sejmu
 •  Nieobecny na głosowaniu nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014).
 • O spaleniu tęczy podczas Marszu Niepodległości w Warszawie: Płonie pedalska tęcza na Placu Zbawiciela. Ciekawe ile jeszcze kasy wyda bufetowa na renowację zanim zdecyduje się ją usunąć! (Facebook, 11.11.2013) Poproszony o komentarz do tych słów w rozmowie z IAR poseł powiedział jedynie, że mienia publicznego niszczyć nie można, ale w takim miejscu jak "klimatyczny" Plac Zbawiciela tęczy być nie powinno i użył sformułowania "pedalska tęcza" bo ona mu się nie podoba (GazetaPrawna.pl, 12.11.2013). 


 • Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował przeciwko ubojowi rytualnemu w Polsce (12.07.2013).
 • O sobie:  Identyfikuję się z rodziną Radia Maryja, do której zaliczam również „Nasz Dziennik” (NaszDziennik.pl, 07.06.2013).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 • Przeciwnik in vitro. Chce by w sprawie in vitro władze publiczne podjęły działania "w obronie życia i zdrowia nienarodzonych dzieci poczętych" (druk nr 1037, 28.12.2012).
 • Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012). 
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012). 
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
 • Wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji, którego celem jest klerykalizacja Polski.
 • Członek Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, którego celem jest wprowadzenie zmian prawnych zgodnych z ideologią hierarchów Kościoła katolickiego.


E-mail: bartosz.kownacki@sejm.pl
Telefon: 52 521 49 88
Strona internetowa: www.bkownacki.pl
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia
Facebook

7 komentarzy:

 1. Posel Bartosz Kownacki wypowiadal sie w Superstacji na temat braku pomnika dla ofiar katastrofy smolenskiej w Warszawie:- Mam taką konstatację. Przejeżdżałem przed chwilą przed Placem Zbawiciela. Tam jest obrzydliwa, obrzydliwa, bo jest spalona, pedalska czy homoseksualna tęcza i pani prezydent miasta nie szkodzi to, żeby ona miesiącami tam stała, natomiast razi pomnik, który by upamiętniał wszystkie ofiary z różnych opcji, o różnych przekonaniach, o różnych światopoglądach. I na to zgody u was nie ma. A na Placu Zbawiciela, proszę spojrzeć na nazwę, ustawienie takiej tęczy wam nie przeszkadza.
  http://www.youtube.com/watch?v=lcSo8KgXc80&feature=youtu.be

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomnik ofiar smoleńskich w warszawie już jest: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_ofiar_katastrofy_smole%C5%84skiej_na_Cmentarzu_Wojskowym_na_Pow%C4%85zkach_w_Warszawie
   Ja rozumiem, że wzorem nazistów katotalibowie chcieliby zindoktrynować każdą sferę życia, stawiać krzyże i pomniki smoleńskie na każdym skrzyżowaniu, placu, skwerku i podcieniu, w szkołach, przedszkolach, żłobkach i urzędach, a na chrzcie dodatkowo tatuować dzieciom krzyż na czole, a wszystko co nie katolickie palić na stosie...

   Usuń
 2. Bartosz Kownacki, jako jeden z trojki poslow, zlozyl interpelacje nr 15201 w sprawie braku reakcji organów państwa na list posła Ruchu Palikota, Armanda Ryfinskiego, skierowany do Ojca Św. Benedykta XVI.
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=15201

  OdpowiedzUsuń
 3. Bartosz Kownacki planuje zaszczycic swoja obecnoscia Ogólnopolski Kongres Katolików na Jasnej Górze, ktory ma sie odbyc 16-go czerwca br.Mowi:- Po to jadę, aby powiedzieć, jak prawnie bronić bliskich mi wartości. Chcę też zaproponować, by powstała grupa prawników i ekspertów, którzy będą dawać narzędzia do tej obrony. Do prowadzenia choćby takich spraw jak Nergala i Dody trzeba mieć wiedzę prawniczą i zaplecze.
  I zauważa, że adwokacką działalnością na rzecz obrony katolicyzmu zajmował się jeszcze przed objęciem mandatu poselskiego.
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/pis-organizuje-kongres-katolikow,1,5537486,wiadomosc.html(11.06.2013)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bartosz Kownacki jako jeden z trojki poslow PiS-u w marcu 2013 roku zlozyl skarge do KRRiT na TVP2 o transmisje odcinka kabaretu Limo "Tylko dla dorosłych", gdzie byly zarty m.in. o papieżu puszczającym
  bąki. KRRiT ukarala TVP grzywna 5 tysiecy.(14.08.2013)
  http://www.wprost.pl/ar/412930/TVP-zaplaci-5-tys-zl-za-zarty-z-papieza/

  OdpowiedzUsuń