środa, 10 października 2012

John Abraham Godson

John Abraham Godson. Niezrzeszony poseł VII kadencji wybrany z listy Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 9, Łódź. Wcześniej członek Platformy Obywatelskiej.
VII kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014).
 • Wstrzymał się od głosu w sprawie dopuszczalności uboju rytualnego w Polsce (12.07.2013).
 • O związkach partnerskich: Trzeba pokazać, że pewne wartości są niezmienne. W sprawie rodziny nie można negocjować. Jeżeli będziemy stale przesuwać granicę tego, co jest rodziną, to nie znajdziemy miejsca, w którym będziemy mogli się zatrzymać. Dzisiaj związki partnerskie, jutro małżeństwa homoseksualne z prawem do adopcji dzieci. A pojutrze? Może związki zoofilskie… (Do Rzeczy, 04.03.2013).
 • Onet.pl: W liście do RMF FM jeden ze słuchaczy napisał, że kilkadziesiąt lat temu osoby czarnoskóre w Stanach Zjednoczonych nie miały pełni praw obywatelskich i zmiana prawa spowodowała, że dziś są absolutnie pełnoprawnymi obywatelami. Może więc ktoś taki jak Godson powinien w szczególności myśleć o mniejszościach, które są dziś praw pozbawione? - Uważam, że te argumenty za nietrafione – odparł poseł PO. – Bycie ciemnoskórym nie jest wypaczeniem od normy. (…) Homoseksualizm jest wypaczeniem od normy – zaznaczył (05.02.2013).
 • Sam o sensie swojej obecności w polityce: Polityka dla mnie ma sens kiedy mogę służyć i pomagać w rozwiązywaniu problemów zwykłych ludzi. Ma sens wtedy kiedy smutek zmienia się w radość, a beznadzieja w nadzieją. Polityka ma sens wtedy, kiedy mogę wpłynąć na pozytywne zmiany w moim otoczeniu: na osiedlu, w mieście i kraju - dla dobra ogółu (johngodson.pl).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013). Skomentował to następująco: Związki partnerskie to jest pójście na łatwiznę. Boję się tego, że pary heteroseksualne będą chciały pójść na łatwiznę i wybiorą związek partnerski zamiast małżeństwa. Trzeba chronić rodzinę. Jestem przeciwko tworzeniu związków partnerskich. Próby utworzenia instytucji paramałżeńskiej, jaką jest związek partnerski, uważam za niepotrzebną  (Wyborcza.pl, 05.02.2013).
 • Pierwszy raz słyszę o takim problemie. Pierwszy raz słyszę, że jest coś takiego - tak poseł Godson odpowiedział na pytanie dziennikarzy, jaki ma pomysł na pomoc ośrodkom pielęgnacyjno-opiekuńczym, w których przebywa kilkadziesiąt dzieci z ciężkimi niepełnosprawnościami. Państwo przekazuje na ich utrzymanie ułamek kwoty niezbędnej do utrzymania, leczenia i rehabilitacji tych dzieci ["Głosowali przeciw aborcji. Jaki posłowie mają pomysł na pomaganie rodzicom z chorymi dziećmi?", Łukasz Konarski, TOK FM, 23.10.2012]
 • Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012). Po kilku dniach, pod wpływem krytyki ze strony wyborczyń i wyborców wycofał się z chęci zaostrzenia ustawy ("Poseł PO już nie chce zaostrzać ustawy antyaborcyjnej", 15.10.2012, Wyborcza.pl). Taki sam manewr wykonał nieco ponad rok wcześniej,  01.07.2011, gdy zagłosował za pracami nad ustawą całkowicie delegalizującą aborcję (czyli również w przypadku gwałtu i zagrożenia dla zdrowia lub życia kobiety). Wtedy również po kilku dniach ogłosił, że jego głosowanie za pracami nad zaostrzeniem ustawy było błędem.
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Jestem przeciw związkom partnerskim. Uważam, że homoseksualizm to grzech. Niech się kochają, ale uważam, że jest wystarczające prawo ich chroniące. [Wprost, 22-28.10.2012, str. 25]
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
 • Zwolennik bicia dzieciJa jestem batem dla dzieci (...) Dzieci dostawały klapsy i ja się tego nie wstydzę ["Duży Format", czerwiec 2012].
 • Rodzicom odbiera się kolejne prawa, dzieci traktuje się jak dorosłych, pozwala się im na coraz więcej, nie ponoszą one jednak przy tym żadnych konsekwencji swojego postępowania (interpelacja nr 2459, 27.02.2012).
 • Członek Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, którego celem jest wprowadzenie zmian prawnych zgodnych z ideologią hierarchów Kościoła katolickiego.
******
 • Był duchownym Kościoła Bożego w Chrystusie (Wikipedia).

Telefon: 42 203 50 10
Strona internetowa: www.johngodson.pl

10 komentarzy:

 1. p.Godson chce "ukrócić swobody" matek samotnie wychowujących dzieci. http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,12798359,Godson__Lepiej_sie_zyje_w_konkubinacie_niz_w_malzenstwie.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Sprzedawczyk... najpierw promował się jako osoba która interesuje się "lokalnymi problemami społeczeństwa" a teraz popiera zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej... szkoda ze mendy nie wyskrobali

  OdpowiedzUsuń
 3. Bat na dzieci, mój faworyt.

  "Gdy postanowił znaleźć żonę, wypisał na kartce cechy, jakie powinna mieć wybranka. – Bogobojna, uległa, mówiąca po angielsku, z poczuciem humoru."

  Godson pisze na swojej stronie sejmowej:
  "Dwa razy w życiu stanąłem w obliczu podjęcia decyzji, co zrobić z ciążą.
  Pierwszy raz to było wtedy, kiedy otrzymałem informację od rodziców, że najmłodsza siostra zaszła w ciążę mając 16 lat."
  Zdecydował, że siostra urodzi.

  "Drugi raz zatknąłem się z tym problemem po przeprowadzce do Łodzi w 2003 r. Żona zaszła w ciążę z naszym czwartym dzieckiem. Była załamana; lekarze dawali jej 50% przeżycia, gdyż byłoby to czwarte cesarskie cięcie."
  Zdecydował, że żona urodzi, najwyżej umrze.

  W związku z przedwczesnym zużyciem małżonki oświadcza, że "z tą żoną to na razie wszystkie dzieci"

  http://www.wprost.pl/ar/221073/Lincoln-z-Lodzi/?pg=1
  http://johngodson.pl/?p=704
  http://www.wprost.pl/ar/311683/Godson-z-ta-zona-to-na-razie-wszystkie-dzieci/

  OdpowiedzUsuń
 4. - Związek partnerski to jakaś pośrednia forma, która jest niepotrzebna w polskim ustawodawstwie. Jeśli ktoś chce żyć w wolnym związku to jego prywatna sprawa - uważa poseł.
  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/675961,godson_rozpowszechnianie_listy_hanby_po_to_dowod_na_brak_tolerancji.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Posel odpowiada na zarzuty o glosowaniu przeciwko projektom ustawy o zwiazkach partnerskich: "Czyli, że skoro doświadczyłem nietolerancji, powinienem lepiej rozumieć homoseksualistów? Przecież ja ich rozumiem, toleruję i akceptuję. Kolegujemy się nawet. Problem w tym, że nie mogę zaakceptować ich czynów. Nigdy nie kryłem, że przyjechałem do Polski jako misjonarz i jestem pastorem. Dlatego dziwię się, że mają mi za złe głosowanie w sprawie związków partnerskich, tak jakbym ich w jakiś sposób dyskryminował."
  http://natemat.pl/49117,john-godson-sprzeciwil-sie-zwiazkom-partnerskim-teraz-czyta-rasistowskie-komentarze-zasmucil-mnie-poziom-jezyka

  OdpowiedzUsuń
 6. Posel Godson oświadczył z sejmowej mównicy: „Apeluję do Polaków, abyśmy nie bali się mieć więcej dzieci. Mam cztery wspaniałych dzieci. Jeżeli możesz mieć jeden dziecko, też możesz mieć dwójka. A jeżeli możesz mieć dwójka, też możesz mieć trójka. Ja zrobiłem swoje!”
  http://polska.newsweek.pl/w--newsweeku---syn-boga-w-natarciu,101268,1,1.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Robert Biedroń o Godsonie: – Jego konserwatyzm nie wynika z kalkulacji politycznych jak u większości posłów, ale z głębokiej religijności. Choć oczywiście roli posła nie można mylić z rolą pastora, którym Godson był w przeszłości.
  http://polska.newsweek.pl/w--newsweeku---syn-boga-w-natarciu,101268,1,1.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaroslaw Gowin o posle Godsonie:- Z Johnem Godsonem czuję się fantastycznie. To jeden z najszlachetniejszych i najmądrzejszych posłów.
  http://wyborcza.pl/1,75248,13416200,Gowin__Bronie_moralnego_status_quo.html?as=2

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję Wam za ten blog. Będę często zaglądał i sprawdzał.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wywiad z poslem Godsonem dla Fronda.pl(22.02.2013):
  Pytanie: Gdzie dla pana w polityce jest granica, którą wyznacza sumienie?
  J. Godson: Nie mogę się zgodzić się na to, co uważam za złe. Za sprzeczne z moim światopoglądem. Jestem politykiem, ale jestem przede wszystkim chrześcijaninem.
  Pytanie:Czyli wierność przykazaniom dekalogu, zasadom płynącym z Ewangelii?
  J. Godson: Można tak powiedzieć. Nie tyle nawet dekalog jest tu dla mnie najważniejszy ile nauka Jezusa Chrystusa.
  http://www.fronda.pl/a/godson-dla-frondapl-jestem-politykiem-ale-jestem-przede-wszystkim-chrzescijaninem,26415.html

  OdpowiedzUsuń