VII kadencja Sejmu
Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia
zagłosował za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
- Zagłosował za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
- O kandydaturze Anny Grodzkiej na wicemarszałkinię Sejmu: Wszyscy w ramach rozsądku zdajemy sobie sprawę, że funkcjonujemy w otoczeniu społecznym, zderzamy się z odczuciami na nasz temat innych ludzi. Nawet osoby pełne szacunku dla wrażliwości pani Grodzkiej, jej funkcjonowanie w kategoriach politycznych - nawet jako posłanki - traktują jako "dziwaczną ciekawostkę". Tak jest. Wyniesienie tego na poziom pani wicemarszałek Sejmu ten element dziwaczności przenosi na jeden z naczelnych organów Rzeczypospolitej. To nie służyłoby najlepiej Sejmowi. (....) Taka jest obiektywna rzeczywistość społeczna (...) Naczelne organy Rzeczypospolitej powinny być pozbawione przymiotu dziwaczności (sejm.gov.pl, 31.01.2013).
Zagłosował przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012).
Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).
Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
VI kadencja Sejmu
- O ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie: Mamy tutaj pomysł powołania całej olbrzymiej struktury biurokratycznej, która nikomu do niczego nie jest potrzebna (debata sejmowa, 04.03.2010)
Zagłosował za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009).
V kadencja Sejmu
III kadencja Sejmu
Zagłosował za ratyfikacją konkordatu, tj. umowy między Watykanem a Polską, która sankcjonuje m.in. obecność lekcji religii katolickiej w szkołach państwowych, finansowanie szkół, wydziałów, uczelni i instytutów katolickich przez państwo, wyłączenie zbiórek publicznych organizowanych przez Kościół katolicki z podlegania prawu polskiemu (08.01.1998).
E-mail: Ludwik.Dorn@sejm.pl, kontakt@ludwik-dorn.pl
Telefon: (22) 621-29-24
Strona internetowa: http://www.ludwik-dorn.pl/
Profil na stronie sejmowej
Dzisiaj (31.01.2013) Ludwik Dorn zabrał głos w sprawie kandydatury Anny Grodzkiej na stanowisko wicemarszałkini Sejmu:
OdpowiedzUsuń"(...) Wszyscy funkcjonujemy w otoczeniu społecznym, zderzamy się z odczuciami na nasz temat innych ludzi i nawet osoby pełne szacunku dla wrażliwości Pani Grodzkiej w kategoriach politycznych jej funkcjonowanie nawet jako posłanki traktują jako "dziwaczną ciekawostkę". Tak jest. Wyniesienie tego na poziom pani wicemarszałek Sejmu ten element dziwaczności przenosi na jeden z naczelnych organów Rzeczypospolitej. To nie służyłoby najlepiej Sejmowi (...)".
Czy Ludwik Dorn zdał egzamin z tolerancji? Odpowiedź nasuwa się sama...
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=12B9263D69370B33C1257B040044A201
Dziękuję za info!
UsuńAleż on dziwaczny...
OdpowiedzUsuń