czwartek, 18 października 2012

Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak. Poseł VII kadencji z Prawa i Sprawiedliwości - okręg wyborczy nr 20, Warszawa. 


VII kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014).
 • Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował przeciwko ubojowi rytualnemu w Polsce (12.07.2013).
 • Usprawiedliwiał wtargnięcie zamaskowanych narodowców na wykład prof. Magdaleny Środy cytatem z Biblii: Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę (Wyborcza.pl, 21.02.2013).
 • Podczas 24. pielgrzymki parlamentarzystów na Jasną Górę powiedział: Dzisiaj przed tronem Matki Bożej Królowej Polski zanosimy gorące modlitwy przebłagalne za akt profanacji i serdeczne modlitwy błagalne, by ustały w naszej ojczyźnie działania podejmowane na szkodę Kościoła i narodu. (...) Poseł podał przykłady. - Walka z obecnością krzyża w miejscach publicznych, próby usuwania religii ze szkół, publiczne znieważanie Pisma Świętego, ograniczanie działalności katolickich mediów (czestochowa.gazeta.pl, 03.02.2012). 
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 • Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012). 
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
 • Członek Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji, którego celem jest klerykalizacja Polski.
 • Członek Parlamentarnego Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, którego celami są m.in. promowanie organizacji katolickich, "łączność członków Zespołu z przedstawicielami Kościoła katolickiego", wspieranie klerykalizacji Polski oraz zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej.
VI kadencja Sejmu
 • 01.07.2011 zagłosował za pracami nad ustawą całkowicie delegalizującą przerywanie ciąży
 • Zagłosował przeciwko 35% kwocie płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zagłosował za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 


E-mail: mariusz.blaszczak@sejm.pl, biuro.mblaszczak@gmail.com
Telefon: 22 621-12-71
Strona internetowa: www.mariuszblaszczak.pl
Profil na stronie sejmowej

3 komentarze:

 1. za wikicytatami:

  "Proszę Pana, złamanie prawa jest wtedy, gdy właściciel terenu domaga się opuszczenia terenu. Nie można siłą egzekwować prawa."
  Opis: w Sejmie, po bitwie między policją i firmą ochroniarską a kupcami KDT w centrum Warszawy. PiS chce w tej sprawie złożyć doniesienie do prokuratury.
  Źródło: Gazeta.pl, 21 lipca 2009

  OdpowiedzUsuń
 2. Drogi pośle Błaszczak, proszę jechać do Częstochowy,modlić się o mój głos wyborczy. Zobaczymy, jak to Panu pomoże ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. - Walka z Kościołem doprowadzi do nihilizmu – powiedział Mariusz Błaszczak. - Kościół to my - dodał przewodniczący klubu PiS, komentując propozycje rządu o likwidacji Funduszu Kościelnego. - W naszej ocenie chodzi o walkę z Kościołem. Atak na Kościół to atak na naszą tożsamość narodową - dodał.(15.03.2012)
  http://m.onet.pl/biznes,hwb5t

  OdpowiedzUsuń