poniedziałek, 10 grudnia 2012

Julia Pitera

Julia Pitera. Posłanka VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 16, Płock. Posłanka V i VI kadencji Sejmu.


VII kadencja Sejmu
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosowała za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosowała za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez RP i SLD, zagłosowała za pracami nad projektem PO (25.01.2013).
 • Zagłosowała za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosowała za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
 • Członkini Parlamentarnej Grupy Kobiet, której celem jest realizacja konstytucyjnej zasady równości kobiet i mężczyzn.
 • Zagłosowała przeciwko wyborowi Wandy Nowickiej (RP) na wicemarszałkinię Sejmu (08.11.2011).
VI kadencja Sejmu
 • Zagłosowała za 35% kwotą płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zagłosowała za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 

E-mail: julia.pitera@sejm.pl
Telefon: 22 826 41 93
Strona internetowa: www.juliapitera.pl
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia

4 komentarze:

 1. Julia Pitera wypowiada sie o in vitro (21.04.2008):
  - To nie kupno psa. Jak ktoś nie potrafi utrzymać związku, może nie być zdolny do opieki nad dzieckiem.
  - Inną kwestią jest to, czy sztuczne zapłodnienie jest dla kobiet samotnych. Obawiałabym się, że niezdolność do utworzenia rodziny dyskwalifikuje. Że posiadanie dziecka może być chwilowym kaprysem – argumentowała. - Podobne ostre kryteria są przy prawie adopcyjnym. Nie każdy kto chce dziecko powinien mieć do tego prawo – stwierdziła Pitera
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/pitera-in-vitro-to-nie-kupno-psa,55944.html

  OdpowiedzUsuń
 2. O kandydaturze Wandy Nowickiej na wicemarszalka Sejmu w Radiu Zet(13.10.2011):
  -Muszę mieć przedstawioną kandydaturę i będę się do tego ustosunkowywała. Wiem o niej niewiele, wiem że jest działaczką feministyczną, a ja nie jestem i tych poglądów nie podzielam. Nie podoba mi się ten proaborcyjny szum, który jest robiony wokół tej organizacji, uważam że obecne rozwiązania prawne są dobre i to jest ciężko wypracowany konsensus. Nie uważam, żeby do Sejmu nowej kadencji wprowadzać kolejne awantury o aborcję - skomentowała Pitera.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,10461933,Pitera__Nowicka_jako_marszalek_wprowadzi_kolejne_awantury.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Julia Pitera w Radio ZET(26.02.2013):
  Monika Olejnik:(...) czy pani na przykład uważa, że powinny być w Polsce małżeństwa jednopłciowe?

  Julia Pitera: Nie. Małżeństwa absolutnie nie, natomiast uważam, że jakaś forma związków partnerskich tak. Natomiast...

  Monika Olejnik: A adopcja dzieci przez związki partnerskie?

  Julia Pitera: Nie, ja uważam, że nie.

  Monika Olejnik: Ale kobieta i mężczyzna tak, czy nie w związkach partnerskich.

  Julia Pitera: Tak, ale ja nie sądzę żeby te związki były zawierane, z bardzo prostego powodu, dlatego że stan bezżenny daje przywileje samotnym matkom. I ja bardzo wątpię żeby ustawa o związkach partnerskich w jakikolwiek sposób była wykorzystywana przez związki heteroseksualne.

  Monika Olejnik: No ona jest dla par jednopłciowych tak naprawdę, a nie dla heteroseksualnych.

  Julia Pitera: Tak, moim zdaniem ona jest dla par jednopłciowych, absolutnie. Tak, absolutnie tak, dlatego że tak jak powiedziałam samotne matki mają przywileje, pierwszeństwo przedszkola, itd.

  http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Blog/Julia-Pitera3

  OdpowiedzUsuń
 4. Julia Pitera o inicjatywie Aleksandra Kwasniewskiego w Radio Zet (26.02.2013):(...)
  co innego mi przeszkadza, że to środowisko ujawniło od razu na wstępie potwornie instrumentalne podejście do kobiet. Ja nie jestem feministka i nie jestem feministka i dobrze pani redaktor o tym wie, ale wysyłanie emisariuszy do środowisk kobiecych po to żeby one poparły tą inicjatywę polityczną jest dla mnie zupełnie nieprawdopodobne i tu się obnażyła rzecz, która jest niedobra, że cały czas właściwie to zabieganie o równoprawność kobiet i mężczyzn jest bardziej zabiegiem propagandowym, niż rzeczywiście wynika z takiej woli i mentalności i przeświadczenia, że kobiety są równoprawnymi obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej i to mi akurat w tej sprawie przeszkadza.
  o Agnieszce Holland, ktora nazwala PO "partia oszustow":(...)chciałabym żeby jednak Agnieszka Holland troszkę przeprosiła za to, co powiedziała. Ja nie jestem oszustem. I muszę powiedzieć, że możemy się nie zgadzać co do szczegółów rozwiązania, którego ona oczekuje, ale nie zgadzam się żeby nas określać w taki sposób, nie podoba mi się, że sięgnęła do tego słownika i tej retoryki. I dlatego być może powinna inaczej przebiegać rozmowa na ten temat żeby nie budzić tego typu emocji.
  http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Blog/Julia-Pitera3

  OdpowiedzUsuń