VII kadencja Parlamentu Europejskiego
- Zagłosował przeciwko rezolucji ws. ochrony przed homofobią i dyskryminacją ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową (04.02.2014).
- Wstrzymał się od głosu podczas głosowania nad sprawozdaniem o równowadze płci w zarządach spółek notowanych na giełdzie (20.11.2013).
- Zagłosował przeciwko sprawozdaniu w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw w tej dziedzinie (22.10.2013).
- Wstrzymał się od głosu ws. rezolucji dotyczącej zwalczania homofobii w Europie (24.05.2012).
- Zagłosował przeciwko rezolucji ws. włączania perspektywy równości płci w prace Parlamentu Europejskiego (17.11.2011).
- Katolicka Agencja Informacyjna - Czy w Polsce potrzebna jest ustawa o tzw. „związkach partnerskich”? Europoseł Kaczmarek: Taka ustawa jest, moim zdaniem, niepotrzebna. Z deklaracji autorów obecnie dyskutowanego projektu ustawy wynika jednoznacznie, że ich strategicznym celem jest osłabienie instytucji małżeństwa. | KAI - Czy państwo powinno dawać innym związkom niż małżeństwo cywilne, takie przywileje, jakimi cieszy się rodzina? Europoseł Kaczmarek: Gdyby państwo dało innym rodzajom związków wszystkie przywileje rodziny, to złamałoby tym samym art. 18 Konstytucji RP. Na czym polegałaby bowiem ochrona rodziny, gdyby inne rodzaje związków cieszyły się takimi samymi przywilejami? | KAI - Czy jest społecznie i moralnie uzasadnione dawanie takich przywilejów np. parom heteroseksualnym, które po prostu nie mają ochoty zaangażować się w cywilny związek małżeński? Europoseł Kaczmarek: Państwo nie musi się odwoływać do konkretnych systemów moralnych, bo jest neutralne światopoglądowo. Powinno jednak brać pod uwagę względy społeczne. W tym kontekście państwo powinno być ostrożne w udzielaniu przywilejów parom heteroseksualnym. Ustawodawca musiałby uprzednio odpowiedzieć na pytanie - jaki pożytek uzyska społeczeństwo jako wspólnota, udzielając takim parom przywilejów, wprowadzonych wcześniej dla małżeństw? Państwo powinno natomiast pomagać dzieciom par heteroseksualnych. Dzieci nie powinny być karane tylko dlatego, że ich rodzice nie zawarli małżeństwa. | KAI - Czy Pan/Pani partia oraz Pani/Pan poprze ustawę o związkach partnerskich? Europoseł Kaczmarek: Nie wiem czy moja partia poprze ustawę o związkach partnerskich. Mi ten projekt się nie podoba, bo motywacja stojąca za ustawą ma charakter negatywny /osłabienie małżeństwa/, a nie pozytywny /troska o prawa innych związków/ (info.wiara.pl, 10.06.2011).
- Zagłosował za ustanowieniem instrumentu prawnego do zwalczania przemocy ze względu na płeć (05.04.2011).
- Wstrzymał się w głosowaniu nad rezolucją ws. dbania o równość płci w warunkach kryzysu ekonomicznego (17.06.2010).
- eKai.pl: Postanowienia sprawozdania Komisji Praw Kobiet Parlamentu Europejskiego nt. równouprawnienia kobiet w Unii Europejskiej komentują polscy europosłowie w sondzie KAI. Jak ocenia Pan zapisy tego dokumentu, traktujące aborcję jako prawo podstawowe? - Jestem przekonany, że aborcja nie jest prawem podstawowym (13.03.2010).
E-mail: filip.kaczmarek@europarl.europa.eu, biuro@filipkaczmarek.pl
Telefon: 61 847 99 09
Strona internetowa: www.filipkaczmarek.pl/
Profil na stronie PE
Wikipedia
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz