czwartek, 7 listopada 2013

Michał Kamiński

Michał Kamiński. Poseł do Parlamentu Europejskiego z Polska Jest Najważniejsza wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości - okręg warszawski (nr 4 do PE). Członek Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Poseł III i IV kadencji Sejmu, poseł VI kadencji Parlamentu Europejskiego. Wcześniej członek Prawa i Sprawiedliwości, członek Przymierza Prawicy, członek Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego.

VII kadencja Parlamentu Europejskiego
 •  Nieobecny na głosowaniu nad rezolucją ws. ochrony przed homofobią i dyskryminacją ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową (04.02.2014).
 •  Zagłosował za sprawozdaniem w sprawie równowagi płci w zarządach spółek notowanych na giełdzie (20.11.2013).
 • Zagłosował przeciwko sprawozdaniu w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw w tej dziedzinie (22.10.2013).
 • Zagłosował przeciwko rezolucji ws. zwiększenia liczby i znaczenia kobiet w polityce (13.03.2013).
 • Zagłosował przeciwko rezolucji ws. zwalczania homofobii w Europie (24.05.2012).
 • Zagłosował przeciwko rezolucji ws. włączania perspektywy równości płci w prace Parlamentu Europejskiego (17.11.2011).
 • Zagłosował przeciwko rezolucji ws. pomocy państwa dla samodzielnych matek (25.10.2011).
 • Zagłosował przeciwko ustanowieniu instrumentu prawnego do zwalczania przemocy ze względu na płeć (05.04.2011). 
 • Nieobecny na głosowaniu nad rezolucją ws. dbania o równość płci w warunkach kryzysu ekonomicznego (17.06.2010). 
 • Media wyciągają kolejne szczegóły z życiorysu Kamińskiego. Najpierw BBC przypomniało, że gejów zwykł on nazywać "pedałami". W internecie dostępne jest nagranie wideo, na którym Kamiński mówi o "pedalskich stowarzyszeniach", a dopytywany przez dziennikarza, czy tak należy się wyrażać, twierdzi: - Tak ludzie mówią o nich, a jak mam mówić, przecież to są pedały. 

  Przypomniano też jego udział w Narodowym Odrodzeniu Polski, które McMillan-Scott określił jako organizację "homofobiczną, rasistowską, antysemicką", i to, że odwiedził w Londynie i chwalił chilijskiego generała Augusto Pinocheta. "Kamiński jest fanem generała Pinocheta, uważa, że homoseksualnych mężczyzn należy nazywać pedałami, i oskarżał imigranckich pracowników ze Wschodu, że odbierają pracę Polakom" - donosi "Independent". "Może sam Kamiński nie jest faszystą, ale z pewnością podziwiał ludzi, którzy nimi byli. Dziesięć lat temu, gdy Augusto Pinochet marniał w wynajętym domu w hrabstwie Surrey, czekając na ekstradycję za tortury i morderstwa, Kamiński pojawił się, by pocieszyć swego bohatera i wręczyć mu katolicki medal jako dowód szacunku" - przypomina autorka obszernego artykułu Joan Smith. PiS, czyli partię "założoną przez zdecydowanie dziwnych bliźniaków Kaczyńskich", określa jako "homofobiczną, nacjonalistyczną i fanatycznie sprzeciwiającą się aborcji".

  W weekend najnowszym i najgorętszym szczegółem z biografii Kamińskiego okazał się jego stosunek do upamiętniania zbrodni w Jedwabnem. Zarówno "Independent", jak i "Observer" donoszą, że Kamiński był przeciwny obchodom 60. rocznicy masakry. Według "Independenta" "zachęcał miejscowych, by odrzucali twierdzenia, że morderstw dopuścili się Polacy". "Observer" cytuje jego wypowiedź z "Naszej Polski", według której Żydzi próbują zagłuszyć wyrzuty sumienia za zło, które wyrządzili Polsce za okupacji sowieckiej i komunizmu. Tygodnik dodaje co prawda, że Kamiński dementuje, jakoby to powiedział (Wyborcza.pl, 20.07.2009).


E-mail: michaltomasz.kaminski@europarl.europa.eu
Telefon: +32(0)2 28 45725, +33(0)3 88 1 75725
Strona internetowa: www.michalkaminski.pl
Profil na stronie PE
Wikipedia
Twitter

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza