sobota, 13 października 2012

Bożena Kamińska

Bożena Kamińska. Posłanka VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 24, Białystok.
VII kadencja Sejmu
  • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosowała za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
  • Wstrzymała się od głosu w sprawie prac nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013). Skomentowała to następująco: - Jestem wyznania rzymsko-katolickiego i kiedyś osądzi mnie Bóg - mówiła. - Tych, którzy mnie krytykują, odesłałabym do nauk papieża Franciszka, który zaleca umiar i rozwagę w takich kwestiach jak aborcja czy homoseksualizm, i powtarza, żeby o nich rozmawiać (...)- Jestem katoliczką, ale w uroczystościach religijnych uczestniczę jako poseł. Nie zostałam wybrana po to, aby reprezentować własny światopogląd - wyjaśnia Bożena Kamińska. Uważa również, że wyznawana religia nie powinna decydować wyniku sejmowych głosowań. (...)(Suwalki24.pl, 23.09.2013).
  • Zagłosowała przeciwko ubojowi rytualnemu w Polsce (12.07.2013).
  • Zagłosowała za pracami nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
  • Wstrzymała się od głosowania, przez co przyczyniła się do podjęcia prac nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012).
  • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
  • Członkini Parlamentarnej Grupy Kobiet, której celem jest realizacja konstytucyjnej zasady równości kobiet i mężczyzn.

Telefon: 87 567 20 78
Strona internetowa: www.bozenakaminska.pl

1 komentarz:

  1. Zagłosowała za przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie autorstwa RP, proponującego liberalizację przepisów dotyczących przerywania ciąży,edukację seksualną wprowadzoną od pierwszej klasy szkoły podstawowej i refundację środków antykoncepcyjnych (10.10.2012).

    OdpowiedzUsuń