sobota, 13 października 2012

Jagna Marczułajtis-Walczak

Jagna Marczułajtis-Walczak. Posłanka VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 13, Kraków.

VII kadencja Sejmu
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosowała za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosowała za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosowała za pracami nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 • Wstrzymała się od głosowania, przez co przyczyniła się do podjęcia prac nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012).
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Podpisała projekt rezolucji skierowany do Rady Europy, którego celem jest odebranie Europejkom prawa do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (więcej).

Telefon: 12 426 40 43
Strona internetowa: www.jagnamarczulajtis.pl

3 komentarze:

 1. Zagłosowała nad utrzymaniem w porządku dziennym punktu: Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).

  OdpowiedzUsuń
 2. Zagłosowała za przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie autorstwa RP, proponującego liberalizację przepisów dotyczących przerywania ciąży,edukację seksualną wprowadzoną od pierwszej klasy szkoły podstawowej i refundację środków antykoncepcyjnych (10.10.2012).

  OdpowiedzUsuń
 3. Popiera i markuje swoim nazwiskiem całkowicie bezsensowny projekt organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskim w koszmarnie zadłużonym Krakowie. Projekt pogrąży finansowo miasto i region, a p. Marczułajtis będzie miała ogromny osobisty sukces.

  Więcej detali:
  https://www.facebook.com/krakowprzeciwigrzyskom?fref=ts

  OdpowiedzUsuń