sobota, 27 października 2012

Marek Suski

Marek Suski. Poseł VII kadencji z Prawa i Sprawiedliwości - okręg wyborczy nr 17, Radom. Poseł IV, V i VI kadencji Sejmu.VII kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014).
 • Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował przeciwko ubojowi rytualnemu w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 • Przeciwnik in vitro. Chce by w sprawie in vitro władze publiczne podjęły działania "w obronie życia i zdrowia nienarodzonych dzieci poczętych" (druk nr 1037, 28.12.2012).
 • Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012). 
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012). 
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
 • Poseł Marek Suski o pośle Johnie Godsonie (PO): Wasz murzynek głosuje razem z wami (TVN24.pl, 26.01.2012).
 • Gdy podczas sejmowej debaty o ustawie o ochronie praw zwierząt poseł Robert Biedroń (RP) przekonywał z mównicy, by traktować zwierzęta po partnersku, Suski rzucił z sali: - Byle nie związki partnerskie. Wybuchła awantura. - Ten żart pana posła jest, myślę, bardzo nie na miejscu - ripostował Robert Biedroń. Na to Suski: - W pana przypadku bardzo (TVN24.pl, styczeń 2012).
VI kadencja Sejmu
 • 01.07.2011 zagłosował za pracami nad ustawą całkowicie delegalizującą przerywanie ciąży.
 • Zagłosował przeciwko 35% kwocie płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zagłosował za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 
V kadencja Sejmu
 • 13.04.2007 zagłosował za wpisaniem do Konstytucji RP totalnego zakazu przerywania ciąży.
IV kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (08.07.2005).


E-mail: marek.suski@sejm.pl, bpms@wp.pl
Telefon: 48 362 50 32
Strona internetowa: www.mareksuski.pl
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia
Facebook

3 komentarze:

 1. Wypowiedz posła Suskiego o pośle Godsonie: "Wasz murzynek głosuje razem z wami"
  "żart" posła Suskiego: podczas sejmowej debaty o ustawie o ochronie praw zwierząt. Gdy poseł Ruchu Palikota Robert Biedroń przekonywał z mównicy, by traktować zwierzęta po partnersku, Suski rzucił z sali: - Byle nie związki partnerskie. Wybuchła awantura. - Ten żart pana posła jest, myślę, bardzo nie na miejscu - ripostował Robert Biedroń. Na to Suski: - W pana przypadku bardzo.
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/suski-o-godsonie-wasz-murzynek-glosuje-razem-z-wami,198503.html

  OdpowiedzUsuń
 2. - W związku z niedawną wizytą w siedzibie radia miałem możliwość zaczerpnięcia oddechu atmosferą panującą na korytarzu w okolicach stojącego tam kiczowatego potwora z czekolady udającego orła - napisał poseł Marek Suski w liście skierowanym do sekretarza "Trójki".

  - Na jego powierzchni wyraźnie widać skutki rozkładu masy czekoladowej. Przebarwienia świadczą o głębokim zaawansowaniu tego procesu. Zapach, jaki roztacza wokół siebie to "dzieło", doprowadził mnie do kaszlu, łzawienia oczu i torsji. Przez całą audycję, w której brałem udział, męczył mnie kaszel, co miało negatywny wpływ na jakość mojego wystąpienia. Po wyjściu ze spółki jeszcze przez dwie godziny odczuwałem ból głowy. Piszę o tym z troski o zdrowie personelu radia oraz gości - podkreślał parlamentarzysta. Dusiłem się, ale przeżyłem! Nie jestem taki kruchy, żeby smród mnie zabił! - opowiadał Suski, komentując swój list.
  http://www.fronda.pl/a/posel-rozchorowal-sie-od-kontaktu-z-czekoladowym-orlem,28387.html

  OdpowiedzUsuń