niedziela, 30 grudnia 2012

Iwona Śledzińska-Katarasińska

Iwona Śledzińska-Katarasińska. Posłanka VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 9, Łódź. Posłanka I, II, III, IV, V i VI kadencji Sejmu.


VII kadencja Sejmu
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosowała za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosowała za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosowała za pracami nad projektem ustawy o związkach partnerskich przygotowanym przez RP, wstrzymała się od głosu w sprawie prac nad projektem SLD, zagłosowała za pracami nad projektem PO (25.01.2013).
 • Zagłosowała za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosowała za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
VI kadencja Sejmu
 • Zagłosowała za 35% kwotą płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zagłosowała za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 
III kadencja Sejmu
 • Zagłosowała przeciwko ratyfikacją konkordatu, tj. umowy między Watykanem a Polską, która sankcjonuje m.in. obecność lekcji religii katolickiej w szkołach państwowych, finansowanie szkół, wydziałów, uczelni i instytutów katolickich przez państwo, wyłączenie zbiórek publicznych organizowanych przez Kościół katolicki z podlegania prawu polskiemu (08.01.1998).

E-mail: iwona.sledzinska-katarasinska@sejm.pl
Telefon: 42 637 56 27
Strona internetowa: www.sledzinska-katarasinska.pl
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia
Facebook

5 komentarzy:

 1. Zagłosowała za przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie autorstwa RP, proponującego liberalizację przepisów dotyczących przerywania ciąży,edukację seksualną wprowadzoną od pierwszej klasy szkoły podstawowej i refundację środków antykoncepcyjnych (10.10.2012).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Już prędzej niż później to głosowanie trafi na stronę.

   Usuń
 2. Zagłosowała bedąc w UW w czasie III kadencji Sejmu przeciw ratyfikacji konkordatu, tj. umowy między Watykanem a Polską, która sankcjonuje m.in. obecność lekcji religii katolickiej w szkołach państwowych, finansowanie szkół, wydziałów, uczelni i instytutów katolickich przez państwo, wyłączenie zbiórek publicznych organizowanych przez Kościoł katolicki z podlegania prawu polskiemu (08.01.1998).

  OdpowiedzUsuń
 3. Iwona Śledzińska-Katarasińska o wiceministrze sprawiedliwości Michale Królikowskim: (...) obserwuję od dłuższego czasu wystąpienia ministra Królikowskiego w różnych kwestiach i jestem zdziwiona tym jego radykalnym, wojującym katolicyzmem. Ma bardzo określone poglądy i to widać w jego działalności na stanowisku ministra. W związku z tym uważam, że powinien się mocno zastanowić, czy nadaje się na urzędnika państwowego. Ja mam wątpliwości.
  http://natemat.pl/85993,sledzinska-katarasinska-z-po-o-wiceministrze-krolikowskim-wojujacy-katolicyzm-powinien-sie-zastanowic-czy-sie-nadaje-na-urzednik

  OdpowiedzUsuń