piątek, 12 października 2012

Renata Butryn

Renata Butryn. Posłanka VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 23, Rzeszów. Posłanka VI kadencji Sejmu.
VII kadencja Sejmu

 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosowała za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Wyszła z sali obrad by nie brać udziału w głosowaniu nad tym, czy Sejm podejmie prace nad ustawą zakazującą przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosowała za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez RP i SLD, opuściła salę obrad na czas głosowania nad projektem PO (25.01.2013). Skomentowała to następująco: Głosowałabym za skierowaniem go [projektu PO] do dalszych prac w komisjach, ale agresja ze strony obu frakcji: prawicy z PiS na czele i lewicy była tak obrzydliwa, że powiedziałam: nie, ja w takiej atmosferze głosować nie będę (rzeszow.gazeta.pl, 28.01.2013).
 • O in vitro, w kontekście projektu ustawy posła Piechy (PiS), zakazującegoj zabiegów pod groźbą więzienia: Konstytucja gwarantuje każdemu z nas wolność sumienia, wolność woli. Ustanowienie metody in vitro jest propozycją, możliwością, pozostaje do wyboru dla każdego według jego wewnętrznego systemu wartości. To nie jest przymus. Tak to rozumiem jako kobieta i znam pary, które nie skorzystały z tej metody właśnie z powodu głębokich przekonań religijnych i etycznych (sejm.gov.pl, 06.12.2012).
 • Wstrzymała się od głosowania, przez co przyczyniła się do podjęcia prac nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012).
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosowała za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
 • Członkini Parlamentarnej Grupy Kobiet, której celem jest realizacja konstytucyjnej zasady równości kobiet i mężczyzn.
VI kadencja Sejmu
 • Zagłosowała za 35% kwotą płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zagłosowała za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 

Telefon: 15 844 33 45
Strona internetowa: www.renatabutryn.pl

1 komentarz:

 1. Zagłosowała za przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie autorstwa RP, proponującego liberalizację przepisów dotyczących przerywania ciąży,edukację seksualną wprowadzoną od pierwszej klasy szkoły podstawowej i refundację środków antykoncepcyjnych (10.10.2012).

  OdpowiedzUsuń