niedziela, 28 października 2012

Robert Telus

Robert Telus. Poseł VII kadencji z Prawa i Sprawiedliwości - okręg wyborczy nr 10, Piotrków Trybunalski. Poseł VI kadencji Sejmu.
VII kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014).
 • O tym dlaczego popiera zakaz handlu w niedzielęMamy dziś w Polsce kryzys rodziny, a taki zakaz ma na celu właśnie jej dobro. Chodzi przede wszystkim, aby choć jeden dzień w tygodniu rodzina mogła spędzić wspólnie, żeby mama nie musiała iść do supermarketu i siedzieć na kasie, tym bardziej, że dostaje za to marne wynagrodzenie, bez dopłaty niedzielnej (Fronda.pl, 25.10.2013).
 • Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Nieobecny na głosowaniu nad dopuszczalnością uboju rytualnego (12.07.2013).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 • Przeciwnik in vitro. Chce by w sprawie in vitro władze publiczne podjęły działania "w obronie życia i zdrowia nienarodzonych dzieci poczętych" (druk nr 1037, 28.12.2012).
 • Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012). 
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012). 
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
 • Członek Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, którego celem jest wprowadzenie zmian prawnych zgodnych z ideologią hierarchów Kościoła katolickiego.
 • Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, którego celami są m.in. promowanie organizacji katolickich, "łączność członków Zespołu z przedstawicielami Kościoła katolickiego", wspieranie klerykalizacji Polski oraz zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej. O działalności zespołu: Akcja Katolicka zaproponowała, żebyśmy wcześniej przedstawiali projekty ustaw Krajowemu Zarządowi AK, aby była możliwość odniesienia się do propozycji związanych zwłaszcza z najważniejszymi wartościami, takimi jak obrona życia czy kwestie dotyczące rodziny. Jako Zespół wszystkie te inicjatywy będziemy wspierać (Idziemy.com.pl, 24.07.2012).
 • Członek Parlamentarnego Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, którego celem jest "stała troska o zgodność prawa" z ideologią hierarchów Kościoła katolickiego.
VI kadencja Sejmu
 • 01.07.2011 zagłosował za pracami nad ustawą całkowicie delegalizującą przerywanie ciąży.
 • Zagłosował przeciwko 35% kwocie płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zwolennik bicia dzieci: Jestem w tej chwili ojcem, który wychowuje ośmioro dzieci, z tego trójkę swoich, a pięcioro w zawodowej rodzinie niespokrewnionej. Panie rzeczniku, wychowując dzieci, nieraz dałem któremuś klapsa. (...) Jest to wyraz miłości (debata sejmowa, 04.03.2010). 
 • Zagłosował za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 

E-mail: robert.telus@sejm.pl, biuro@telusrobert.pl
Telefon: 44 755 00 76
Strona internetowa: www.telusrobert.pl
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia
Facebook

7 komentarzy:

 1. Ciemnota, wszędzie ciemnota.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. "zwolennik bicia dzieci"
  hehehehe

  OdpowiedzUsuń
 4. Posel Telus jest za zakazem handlu w niedziele. Jego argument:"Mamy dziś w Polsce kryzys rodziny, a taki zakaz ma na celu właśnie jej dobro. Chodzi przede wszystkim, aby choć jeden dzień w tygodniu rodzina mogła spędzić wspólnie"
  http://www.fronda.pl/a/posel-telus-dla-frondapl-o-zakazie-handlu-w-niedziele-mamy-kryzys-rodziny-zakaz-ma-na-celu-przede-wszystkim-dobro-rodziny,31519.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Co do zakazu handlu w niedzielę - to jest strzał w kolano dla rodziny., Cóż z tego, że mama będzie w domu, skoro straci pracę?

  http://izakrzyczkowska.blogspot.com/2013/10/zakaz-handlu-w-niedziele-spektakularna.html

  OdpowiedzUsuń