niedziela, 18 listopada 2012

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. Posłanka VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 39, Poznań. Posłanka VI kadencji Sejmu.


VII kadencja Sejmu
 •  Nieobecna na głosowaniu nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia pojawiła się jednak na sali obrad i  zagłosowala za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosowała za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosowała za pracami nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 • Zagłosowała za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zapytana co zrobi, gdy hierarchowie Kościoła katolickiego obłożą ekskomuniką posłów i posłanki opowiadających się za dopuszczalnością in vitro: Trudno, pomodlę się w domu (Wyborcza.pl, 30.07.2012).
 • Wstrzymała się od głosu w sprawie prac nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Członkini Parlamentarnej Grupy Kobiet, której celem jest realizacja konstytucyjnej zasady równości kobiet i mężczyzn.
VI kadencja Sejmu
 • Zagłosowała za 35% kwotą płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zagłosowała za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 

E-mail: agnieszka.kozlowska-rajewicz@sejm.pl, biuro@kozlowska-rajewicz.pl
Telefon: 61 842 72 23
Strona internetowa: www.kozlowska-rajewicz.pl
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia
Facebook

4 komentarze:

 1. Zagłosowała nad utrzymaniem w porządku dziennym punktu: Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).

  OdpowiedzUsuń
 2. Wstrzymała sie od głosu w głosowaniu nad przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie autorstwa RP, proponującego liberalizację przepisów dotyczących przerywania ciąży,edukację seksualną wprowadzoną od pierwszej klasy szkoły podstawowej i refundację środków antykoncepcyjnych(10.10.2012)

  OdpowiedzUsuń
 3. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz chce ukarania Janusza Palikota (RP) przez komisję etyki poselskiej. Chodzi o jego słowa o Wandzie Nowickiej - że "być może chce być zgwałcona".
  W piśmie do przewodniczącej komisji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej pełnomocniczka uznała, że słowa Palikota są wyrazem pogardy dla kobiet i podkreśliła, że wszelkie formy bagatelizowania gwałtu świadczą o braku szacunku dla ofiar przemocy seksualnej.
  http://rownetraktowanie.gov.pl/aktualnosci/pelnomocniczka-rzadu-ds-rownego-traktowania-zwrocila-sie-do-sejmowej-komisji-etyki-0

  OdpowiedzUsuń
 4. Pełnomocnik rządu ds. Równego Traktowania, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz postanowiła objąć swym patronatem tegoroczną Paradę Równości.

  OdpowiedzUsuń