wtorek, 20 listopada 2012

Barbara Kudrycka

Barbara Kudrycka. Posłanka VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 24, Białystok. Wcześniej członkini Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.


VII kadencja Sejmu
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosowała za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosowała za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosowała za pracami nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 • O obecności katolickich symboli religijnych na uczelniach wyższych. WP.pl: Kudrycka przekonywała, że uczelnie świeckie "powinny być otwarte na wszystkie religie i nie eksponować symboli tylko jednej z nich". - Mamy w Polsce system szkolnictwa wyższego, w którym funkcjonują uczelnie świeckie i katolickie, takie jak KUL, czy UKSW. To one mają pewne prawo do tego, by wykorzystywać symbole katolickie, w tym krzyż - zauważyła. Kudrycka stwierdziła, że "nie należy walczyć z krzyżem". Jej zdaniem uczelnie katolickie "mają pełne prawo, by reprezentowały je symbole katolickie". Z kolei uczelnie świeckie - w jej ocenie - powinny być otwarte na każde wyznanie i nie powinny identyfikować się z jednym wyznaniem (05.12.2012).
 • Zagłosowała za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosowała przeciwko wyborowi Wandy Nowickiej (RP) na wicemarszałkinię Sejmu (08.11.2011).


E-mail: barbara.kudrycka@sejm.pl, biuro@kudrycka.pl
Telefon: 85 744 72 32
Strona internetowa: www.kudrycka.pl
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia
Facebook

3 komentarze:

 1. Zagłosowała nad utrzymaniem w porządku dziennym punktu: Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama jednak przyznała, że się w tym głosowaniu pomyliła :/

   Usuń
 2. Zagłosowała za przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie autorstwa RP, proponującego liberalizację przepisów dotyczących przerywania ciąży,edukację seksualną wprowadzoną od pierwszej klasy szkoły podstawowej i refundację środków antykoncepcyjnych (10.10.2012).

  OdpowiedzUsuń