piątek, 16 listopada 2012

Domicela Kopaczewska

Domicela Kopaczewska. Posłanka VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 5, Toruń.
VII kadencja Sejmu
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosowała za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosowała przeciwko ubojowi rytualnemu w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosowała za pracami nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 • Zagłosowała za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosowała za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
 • Członkini Parlamentarnej Grupy Kobiet, której celem jest realizacja konstytucyjnej zasady równości kobiet i mężczyzn.
VI kadencja Sejmu
 • Zagłosowała za 35% kwotą płci na listach wyborczych (03.12.2010).
  • Zagłosowała za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 
  V kadencja Sejmu
  • Zagłosowała przeciwko wpisaniu do Konstytucji RP totalnego zakazu przerywania ciąży (13.04.2007).


  E-mail: domicela.kopaczewska@sejm.pl
  Telefon: 54 232 16 04 
  Strona internetowa: www.kopaczewska.platforma.org
  Profil na stronie sejmowej

  3 komentarze:

  1. Zagłosowała za przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie autorstwa RP, proponującego liberalizację przepisów dotyczących przerywania ciąży,edukację seksualną wprowadzoną od pierwszej klasy szkoły podstawowej i refundację środków antykoncepcyjnych (10.10.2012).

   OdpowiedzUsuń
  2. i za krzyżem w przestrzeni publicznej, tym samym wprowadzając dogmat państwa kościelnego, bo nie obywatelskiego. Nie czuję się obywatelem tego kraju będąc ateistką i wchodząc do szpitala, szkoły czy urzędu, w którym na dzień dobry widzę krzyż zamiast kompetentnego urzędnika.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Jestem wierzącą, ale jestem za tym aby religia wróciła do salek katechetycznych, a co do krzyża w miejscach publicznych to równie dobrze niech wiszą obok niego inne znaki innych religii ( i etyka do szkół!!!)

    Usuń