poniedziałek, 12 listopada 2012

Joanna Kluzik-Rostkowska

Joanna Kluzik-Rostkowska. Posłanka VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 30, Rybnik. Dawniej członkini Prawa i Sprawiedliwości. Posłanka VI kadencji Sejmu.


VII kadencja Sejmu
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosowała za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013). Podczas debaty sejmowej powiedziała: Mój apel jest taki: uszanujmy ten dramat, pozwólmy ludziom w tej sytuacji podjąć decyzję. (...) Dlaczego uważacie, że wiecie lepiej. Jest niewielka szansa, że kobieta donosi ciążę, a jeśli donosi, że dziecko przeżyje dłużej niż godzinę, dwie po porodzie. Wyobraźmy sobie dramat tej kobiety (Wyborcza.pl, 26.09.2013).
 • Zagłosowała za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosowała za pracami nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013). Dzień wcześniej powiedziała: Uważamy, że istnieje w Polsce przestrzeń prawna do zagospodarowania, że przyszedł czas na to, żeby taka formuła prawna, jak związek partnerski, mogła w Polsce zaistnieć (NaTemat.pl, 25.01.2013).
 • Zagłosowała za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosowała za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
 • Zwolenniczka uchwalenia ustawy o związkach partnerskich, która wyklucza możliwość wspólnego rozliczania się z fiskusem i adopcji dzieci (tokfm.pl, 24.07.2012).
VI kadencja Sejmu
 • Zagłosowała za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 

E-mail: joanna.kluzik-rostkowska@sejm.pl
Telefon: 885 553 355
Strona internetowa:
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia
Facebook

1 komentarz:

 1. Zagłosowała za przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie autorstwa RP, proponującego liberalizację przepisów dotyczących przerywania ciąży,edukację seksualną wprowadzoną od pierwszej klasy szkoły podstawowej i refundację środków antykoncepcyjnych (10.10.2012).

  OdpowiedzUsuń