sobota, 24 listopada 2012

Killion Munyama

Killion Munyama. Poseł VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 38, Piła.


VII kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosował za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Zagłosował przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
 • Jestem i wierzący, i bardzo rodzinny. Dlatego popieram związki partnerskie. (...) Gdybyśmy mieli żyć dokładnie tak, jak mówi Biblia, która została stworzona tysiące lat temu, to kobiety nie mogłyby pracować w polityce. A czarnoskórzy nie mieliby żadnych praw (blog Instytutu Obywatelskiego na TokFm.pl, 27.02.2013).
 • Zagłosował za pracami nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 • Zagłosował za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).


E-mail: killion.munyama@sejm.pl
Telefon:
Strona internetowa:
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia
Facebook

2 komentarze:

 1. W wywiadzie posel Munyama mowi o sobie (27.02.2013):Tak, jestem i wierzący, i bardzo rodzinny. Dlatego popieram związki partnerskie. Zostałem wychowany w duchu chrześcijańskim, co nie znaczy, że nie mogę tolerować innych. Podążam za zmianami, które występują w społeczeństwie. Gdybyśmy mieli żyć dokładnie tak, jak mówi Biblia, która została stworzona tysiące lat temu, to kobiety nie mogłyby pracować w polityce. A czarnoskórzy nie mieliby żadnych praw.
  http://www.tokfm.pl/blogi/instytut-obywat/2013/02/killion_m_munyama_polacy_to_narod_tolerancyjny/1

  OdpowiedzUsuń
 2. Niektórzy - jak Donald Tusk - popierają związki partnerskie rozumiane jako umowa u notariusza: uwłaczający homofobiczny ochłap.
  Dlatego "popieram związki partnerskie" jest niemiarodajne i wprowadza wielokrotnie w błąd.

  OdpowiedzUsuń