czwartek, 1 listopada 2012

Robert Biedroń

Robert Biedroń. Poseł VII kadencji z Twojego Ruchu - okręg wyborczy nr 26, Gdynia. VII kadencja Sejmu
 •  Nieobecny na głosowaniu nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013). Na Twitterze napisał: Nie ma kompromisu aborcyjnego. Jest piekło kobiet. To one padają ofiarą ideologii fundamentalistów religijnych i politycznych.
 • Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy na jednogłośnie wybrało go na stanowisko Sprawozdawcy Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ds. LGBT (robertbiedron.pl, 17.09.2013).
 • Zagłosował przeciwko ubojowi rytualnemu w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosował za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosował za pracami nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Złożył interpelację do ministra zdrowia w sprawie nagminnego powoływania się przez katolickich aptekarzy na tzw. klauzulę sumienia i odmowy sprzedaży środków antykoncepcyjnych (interpelacja nr 8175, 29.08.2012).
 • Czy polski Sejm jest zaściankiem? Myślę, że tak. W wyborach dostałem bardzo silny mandat – 17 tys. głosów mieszkańców Pomorza. Społeczeństwo zdecydowało, że powinienem być w Sejmie. Politycy tym rechotem zdecydowali, że moje miejsce jest gdzie indziej. To jest problem posłów i posłanek, którzy są oderwani od społeczeństwa. Społeczeństwo się zmieniło, ale politycy muszą tę lekcję tolerancji jeszcze odrobić (Wprost, 14.11.2011).
 • Przez wiele lat współpracował jako konsultant kilkunastu organizacji praw człowieka w Polsce i za granicą. Jest ekspertem unijnym w sprawach antydyskryminacyjnych. Był członkiem Rady Programowo-Konsultacyjnej przy Pełnomocniczce Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, doradcą wicepremierki Izabeli Jarugi-Nowackiej. Był pomysłodawcą, współzałożycielem i wieloletnim prezesem Kampanii Przeciw Homofobii – ogólnopolskiej organizacji praw człowieka.Od 2009 r. był prezesem Instytutu Podkarpackiego zajmującego się rozwojem społeczeństwa obywatelskiego. Jest także przewodniczącym rady Fundacji Trans-Fuzja, członkiem rady stowarzyszenia Pracownia Różnorodności oraz Fundacji im. Izabeli Jarugi Nowackiej. Należy do rady konsultacyjnej LGBTI Initiative przy Open Society Foundation w Budapeszcie.E-mail: robert.biedron@sejm.pl, biuro@robertbiedron.pl
Telefon: 58 620 84 47
Strona internetowa: www.robertbiedron.pl
Profil na stronie sejmowej
Facebook
Twitter

6 komentarzy:

 1. Robert Biedron zostal pobity po Paradzie Rownosci. Napisal na Twitterze:"Mam dość homofobii. Zostałem właśnie pobity przez jakiegoś homofoba w centrum Warszawy. Policja szybko go złapała. Wieczór na komisariacie". Do incydentu doszło wieczorem przed jednym z warszawskich lokali.
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,14110791,Posel_Robert_Biedron_zaatakowany_po_Paradzie_Rownosci.html(16.06.2013)

  OdpowiedzUsuń
 2. W wywiadzie dla Newsweeka (20 stycznia 2013) na pytanie dziennikarza dlaczego wzial udzial w "Kilerskim karaoke" w Eska TV odpowiada: – Hello! Proszę nie udawać, że pan nie wie, jak to działa. Dziennikarz chce sensacyjki, ja mu ją daję i wszystko się kręci. Nauczyłem się, że ludzie zapamiętują samą postać bez szczegółów.
  Po odspiewaniu piosenki Britney Spears "Oops ! I did it again!" posel przewrócił sie padajac prosto na pupe. Tak podsumował swój udzial w programie: -Najbardziej po tym występie boli mnie pupa, a w moim przypadku boląca pupa to znaczy, że było dobrze.
  http://polska.newsweek.pl/robert-biedron---i-wszystko-sie-kreci,100371,1,1.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Posel Robert Biedron zostal ukarany nagana w sierpniu 2012r. przez Komisje Etyki Poselskiej, gdyz podczas lipcowej konferencji prasowej o pracy Sejmu, wyrazil sie, iz panuje tam "burdel" i "syf". Komisja ukarała go jednogłośnie stwierdzajac, ze każdy ma prawo formułować opinie na temat pracy Sejmu, ale język, jakiego użył Biedroń, "nie był adekwatny do funkcji, jaką pełni".(29.08.2013)
  http://polska.newsweek.pl/palikot--biedron-i-pieta-ukarani-za-obraze-kopacz--co-powiedzieli,95506,1,1.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Po wypowiedzi Jana Tomaszewskiego w TVN24, który oznajmił, że "nie wyobraża sobie, że mógłby przebywać w jednej szatni piłkarskiej z gejem" Robert Biedroń napisal na Twitterze:"Janku, przeciez kopalismy ostatnio pilke na Agrykoli. Chyba musimy przerobić Twoje uprzedzenia w sejmowej saunie".(20.08.2013)
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14466305,Dyskusja_o_uprzedzeniach_w_sejmowej_saunie___Takie.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Jako gosc Radia Zet nowo wybrany posel Robert Biedron, absolwent politologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i doktorant Wydziału Nauk Politycznych AH w Pułtusku, nie potrafil odpowiedziec poprawnie na pytanie Moniki Olejnik, kto wchodzi w sklad Konwentu Seniorow. Tlumaczyl sie, ze "jest mlodym parlamentarzysta" i "szkolenie mamy w przyszłym tygodniu. W poniedziałek i wtorek, nauczę się."(20.10.2011)
  http://www.wprost.pl/ar/266604/Wielka-wpadka-Biedronia-Nie-wiedzial-ze/

  OdpowiedzUsuń
 6. Posel Robert Biedron zamiescil nastepujacy tekst na Twitterze: "Papież Franciszek jest całkiem spoko. Dobrze mówi. Albo więc gadał z Dalajlamą albo pali dobre zioło. Trzymam za Ciebie kciuki Franek!"
  — Robert Biedron (@RobertBiedron) September 20, 2013

  OdpowiedzUsuń