sobota, 2 listopada 2013

Elżbieta Łukacijewska

Elżbieta Łukacijewska. Posłanka do Parlamentu Europejskiego z Platformy Obywatelskiej - okręg rzeszowski (nr 9 do PE). Członkini Grupy Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci). Posłanka IV, V i VI kadencji Sejmu.
VII kadencja Parlamentu Europejskiego
 •  Zagłosował przeciwko rezolucji ws. ochrony przed homofobią i dyskryminacją ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową (04.02.2014).
 •  Zagłosowała za sprawozdaniem w sprawie równowagi płci w zarządach spółek notowanych na giełdzie (20.11.2013).
 • Zagłosowała przeciwko sprawozdaniu w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw w tej dziedzinie (22.10.2013).
 • Zagłosowała za rezolucją ws.zwalczania homofobii w Europie (24.05.2012).
 • O dyskryminacji kobiet na rynku pracy: Jeżeli chcemy faktycznie zwiększyć udział kobiet w życiu gospodarczym, zwiększyć ich aktywność zawodową, to myślę, że pewne normy muszą zostać narzucone, tak jak to się stało w Norwegii, we Włoszech czy we Francji. Inaczej upłynie następne 20 lat zanim powiemy, że jest wystarczająco dobrze, chociaż mogłoby być lepiej (Euractiv.pl, 08.03.2012).
 • Zagłosowała przeciwko rezolucji ws. włączania perspektywy równości płci w prace Parlamentu Europejskiego (17.11.2011).
 • Zagłosowała przeciwko rezolucji ws. pomocy państwa dla samodzielnych matek (25.10.2011).
 • Zagłosowała za ustanowieniem instrumentu prawnego do zwalczania przemocy ze względu na płeć (05.04.2011). 
 • Nieobecna podczas głosowania nad rezolucją ws. dbania o równość płci w warunkach kryzysu ekonomicznego (17.06.2010). 
 • W Parlamencie Europejskim odbyła się debata i głosowanie na temat rocznego sprawozdania za rok 2009 w sprawie równości kobiet i mężczyzn w Unii Europejskiej. W sprawozdaniu Posłowie upominali się między innymi o prawo kobiet do dostępu do środków antykoncepcyjnych i aborcji. Posłanka Elżbieta Łukacijewska zajęła następujące stanowisko w stosunku do sprawozdania: Głosowałam przeciwko sprawozdaniu, gdyż w jego treści pojawiły się zapisy dotyczące upowszechniania aborcji w Unii Europejskiej. Po pierwsze kwestie te należą do wyłącznych kompetencji państw członkowskich. Po drugie kwestia niechcianych ciąż jest dużym problemem, jednak nie możemy wprowadzać przepisów, które będą traktowały aborcję jako darmowy środek antykoncepcyjny. Nie mogę się zgodzić aby aborcja zwalniała od myślenia o konsekwencjach i obowiązkach związanych z rozpoczęciem życia seksualnego. Życie człowieka zasługuje na więcej (TerazJaslo.pl, 10.02.2010).
VI kadencja Sejmu
 • O testamencie życia, który pozwala nieuleczalnie chorej pacjentce lub pacjentowi na rezygnację z uporczywej terapiiJestem zaskoczona, bo i w naszej kulturze, i w związku z tym, że jesteśmy katolikami, coś takiego nie mieści się w normach moralnych (rp.pl, 01.12.2008).
V kadencja Sejmu
 • Zagłosowała przeciwko wpisaniu do Konstytucji RP totalnego zakazu przerywania ciąży (13.04.2007).
IV kadencja Sejmu
 • Wstrzymała się od głosu ws. ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (08.07.2005).

E-mail: elzbieta.lukacijewska@europarl.europa.eu
Telefon: +32(0)2 28 45329, +33(0)3 88 1 75329
Strona internetowa: www.lukacijewska.pl/
Profil na stronie PE
Wikipedia
Facebook

1 komentarz:

 1. W pełni zgadzam się z tym stwierdzeniem

  "Głosowałam przeciwko sprawozdaniu, gdyż w jego treści pojawiły się zapisy dotyczące upowszechniania aborcji w Unii Europejskiej. Po pierwsze kwestie te należą do wyłącznych kompetencji państw członkowskich. Po drugie kwestia niechcianych ciąż jest dużym problemem, jednak nie możemy wprowadzać przepisów, które będą traktowały aborcję jako darmowy środek antykoncepcyjny. Nie mogę się zgodzić aby aborcja zwalniała od myślenia o konsekwencjach i obowiązkach związanych z rozpoczęciem życia seksualnego. Życie człowieka zasługuje na więcej (TerazJaslo.pl, 10.02.2010)."

  Skoro aborcja to sprawa kobiety, to niech sama płaci za aborcję. Poza tym lepiej zapobiegać niż usuwać. Kwestia aborcji należy do państw członkowskich na nie do PE. Nie dajmy się ogłupić lobbingowi środowisk proaborcyjnych, które działają na szkodę kobiet. Prawem ogólnoeuropejskim powinna być refundacja antykoncepcji i obowiązkowa edukacja seksualna, od starszych klas szkoły podstawowej

  http://izakrzyczkowska.blogspot.com/2013/07/kilka-powodow-dla-ktorych-antykoncepcja.html

  OdpowiedzUsuń