niedziela, 3 listopada 2013

Jarosław Wałęsa

Jarosław Wałęsa. Poseł do Parlamentu Europejskiego z Platformy Obywatelskiej - okręg pomorski (nr 1 do PE). Członek Grupy Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci). Poseł V i VI kadencji Sejmu.VII kadencja Parlamentu Europejskiego
 •  Zagłosował przeciwko rezolucji ws. ochrony przed homofobią i dyskryminacją ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową (04.02.2014).
 •  Zagłosował za sprawozdaniem w sprawie równowagi płci w zarządach spółek notowanych na giełdzie (20.11.2013).
 • Zagłosował przeciwko sprawozdaniu w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw w tej dziedzinie (22.10.2013).
 • Zagłosował przeciwko rezolucji ws.zwalczania homofobii w Europie (24.05.2012). Biuro posła Wałęsy uzasadniło to głosowanie następująco (11.11.2013): Poseł Wałęsa wspiera wszelkie działania związane z walką z homofobią czy dyskryminacją ze względu na płeć. Niemniej jednak, głosował przeciwko rezolucji w sprawie zwalczania homofobii w Europie w maju 2012 roku z przyczyn formalnych, ze względu na zasadę subsydiarności. W rezolucji znajdują się zapisy dotyczące wzajemnego uznawania przez kraje członkowskie związków partnerskich, podczas gdy ustalanie prawa na poziomie UE w tej dziedzinie w świetle traktatu nie wchodzi w zakres wspólnotowy. Rezolucja nawoływała na przykład do zmiany Dyrektywy 2004/38 tak, aby była implementowana przez państwa członkowskie z włączeniem nie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną - była to próba przymuszenia krajów członkowskich takich jak Polska do uznawania związków partnerskich czy małżeństw homoseksualnych i wszystkich praw z nimi związanych nabytych w innym kraju członkowskim, podczas gdy takowe nie istnieją jeszcze w porządku prawnym naszego kraju (np. adopcja dzieci przez pary homoseksualne etc.). Prof. Monika Płatek (UW) skomentowała to następująco: Poseł innymi słowy powiedział, że jest za prawami osób LGBT, ale tymi, które już mają, czyli mogą głosować, być wybierani, nikt im nie odbiera wolności słowa. Nie, nie powiem, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, bo Pan Poseł jest już dorosły i nie przejdzie chowanie się za spodnie taty, ani za jego poglądy. Pan Poseł powiedział więc, że o tyle jest za tym, by mówić, że jest za prawami osób LGBT, o ile liczy, że w ten sposób zdobędzie ich głosy, ale jednocześnie nie zamnierza zrobić nic, by wyeliminować niegodne, poniżające różnicowanie obywateli i obywatelek swojego kraju ze względu na różnice w orientacji seksualnej. Poseł wygl ąda na miłego. Warto mu życzyć zdrowia i powodzenia, ale nie warto na Niego liczyć, nie po drodze mu z tymi, którym nierówność przeszkadza.
 • Nieobecny na głosowaniu nad rezolucją ws. włączania perspektywy równości płci w prace Parlamentu Europejskiego (17.11.2011).
 • Nieobecny na głosowaniu nad rezolucją ws. pomocy państwa dla samodzielnych matek (25.10.2011).
 • Zagłosował za ustanowieniem instrumentu prawnego do zwalczania przemocy ze względu na płeć (05.04.2011). 
 • Wstrzymał się w głosowaniu nad rezolucją ws. dbania o równość płci w warunkach kryzysu ekonomicznego (17.06.2010). 
V kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko wpisaniu do Konstytucji RP totalnego zakazu przerywania ciąży (13.04.2007).

E-mail: jaroslaw.walesa@europarl.europa.eu
Telefon: +48 (58) 710 80 56, +32 (0) 2 28 47304/ 49304
Strona internetowa: www.jaroslawwalesa.pl
Profil na stronie PE
Wikipedia
Facebook

1 komentarz:

 1. prosimy o zamieszczanie jakie znają języki i w jakim stopniu jedna z ważniejszych rzeczy wybierając kandydata

  OdpowiedzUsuń