sobota, 20 października 2012

Artur Górski

Artur Górski. Poseł VII kadencji z Prawa i Sprawiedliwości - okręg wyborczy nr 19, Warszawa. 


VII kadencja Sejmu
 •      Nieobecny na głosowaniu nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014).
 • Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował przeciwko ubojowi rytualnemu w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 • Przeciwnik in vitro. Chce by w sprawie in vitro władze publiczne podjęły działania "w obronie życia i zdrowia nienarodzonych dzieci poczętych" (druk nr 1037, 28.12.2012).
 • Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po gwałcie (Gazeta.pl, 16.11.2012).
 • Wraz z Janem Kobylańskim członek komitetu poparcia Marszu Niepodległości organizowanego przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny [Komitet poparcia, 11.11.2012].
 • Zgwałcone kobiety nie powinny mieć prawa do aborcji (...) Ten zapis (pozwalający na aborcję kobietom, które zaszły w ciążę w wyniku czynu zabronionego) jest niebezpieczny tym bardziej, że przyzwala na zamordowanie pewnych kategorii całkowicie zdrowych dzieci [SE, 08.11.2012].
 • Zdrowe, normalne kobiety kochają swoje dzieci niezależnie od okoliczności w jakich powstały (...) [uzasadnienie dla zakazu przerywania ciąży powstałej w wyniku gwałtu, "Górski chce zakazu aborcji dla zgwałconych kobiet", Gazeta.pl, 08.11.2012].
 • Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012). 
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012). 
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
 • Polska Federacja Ruchów Obrony Życia wyraża zdecydowany sprzeciw wobec zapowiedzi podpisania przez rząd Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (interpelacja nr 6631, 11.07.2012). 
 • Sekretarz Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, którego celem jest wprowadzenie zmian prawnych zgodnych z ideologią hierarchów Kościoła katolickiego.
 • Członek Parlamentarnego Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, którego celami są m.in. promowanie organizacji katolickich, "łączność członków Zespołu z przedstawicielami Kościoła katolickiego", wspieranie klerykalizacji Polski oraz zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej.
VI kadencja Sejmu
 • 01.07.2011 zagłosował za pracami nad ustawą całkowicie delegalizującą przerywanie ciąży
 • Zagłosował przeciwko 35% kwocie płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • O ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie: Pochylamy się nad niebezpiecznym projektem nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Powiedzenie, że można wylać dziecko z kąpielą jest w tym przypadku całkowicie zasadne, bo projekt ten, choć w zamierzeniach ma wzmocnić ochronę dzieci, faktycznie ją osłabi, gdyż osłabi instytucję rodziny (...) Precz z totalitaryzmem! (wystąpienie podczas debaty sejmowej, 04.03.2010)
 • Zagłosował za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 
V kadencja Sejmu
 • 13.04.2007 zagłosował za wpisaniem do Konstytucji RP totalnego zakazu przerywania ciąży.


E-mail: artur.gorski@sejm.pl
Telefon: 22 646 11 06
Strona internetowa: www.artur-gorski.waw.pl
Profil na stronie sejmowej

17 komentarzy:

 1. toć to Breivik z PiS`u...

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy ludzie z Warszawy nie posiadają mózgu, że na tego pana głosowali?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ci którzy głosowali z całą pewnością nie mieli

   Usuń
 3. Najgorsze jest to, że ludzie na takiego kogoś głosują..

  OdpowiedzUsuń
 4. Najgorsze jest to, że mnóstwo ludzi podziela jego zdanie. Istna Ciemnota

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzę mu, żeby sam został zgwałcony. Najlepiej przez zwyrodnialca z HIV.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podzielam poglądy tego posła na prawo do życia dla każdego,natomiast mam wątpliwości czy rzeczywiście każda matka kocha swe dzieci.Co do wypowiedzi o Obamie to ja nie rozumiem po co on Obamę obraża i nie ujmuję pojęcia cywilizacji w kategoriach rasowych w ogóle,kojarzę to z nazizmem raczej.Skąd taki hating na to,że sprzeciwia się on(podobnie jak ja sam) choremu pomysłowi,że można zabić człowieka dlatego,że został poczęty w wyniku gwałtu?Czy ten hating odnosi się do aborcji jako takiej(że wg was ma być na życzenie)czy raczej chodzi o ów przykład ze zgwałceniem?Podejrzewam,że to ten skrajny przykład budzi takie emocje.Co do zasady jest tak,że jeśli dziecko już istnieje to kobieta,w której ono się zalęgło(oczywiście nie samo) ma je urodzić i jeśli będzie działać jakikolwiek sposób w kierunku "usunięcia" to winna będzie zabójstwa,inna sprawa czy należy od razu biegać,ścigać i karać,w wielu wypadkach sama kobieta jest ofiarą,tym niemniej zabójstwo pozostaje zabójstwem.Nie ma znaczenia czy dziecko jest chciane,kochane,planowane czy jest "pasażerem na gapę"-ono powinno żyć.Przypuśćmy,że matka czuje,że nie chce tego dziecka-to nie jest wystarczający powód aby je zabić.Dalej przypuśćmy,że dziecko powstało w wyniku gwałtu i że matka czuje traumę związaną z tym gwałtem i chce się jedynie wywikłać z koszmaru,który czuje-to też nie jest wystarczający powód aby zabić dziecko.Jeszcze dalej-przypuśćmy,że matka ma 12 lat i jest po gwałcie-nawet wtedy nie można zabić dziecka,z braku pieniędzy-nie można,jak bym nie wykręcał tego zagadnienia nie istnieje żadna sytuacja,żeby można było zabić człowieka,wskazania medyczne-również nie,jeśli będzie wybór czy ma przeżyć matka czy dziecko to kierować się zwykłą racjonalnością czyli rachunkiem szans w tej konkretnej sytuacji,ale jak długo można ratować i matkę i dziecko,nawet ryzykując czasem utratę obojga(zostawiłbym to do decyzji lekarzowi, z zastrzeżeniem,że nie ma być z góry preferencji dla ratowania matki przed dzieckiem lub odwrotnie a jedyne czysty calculus i to w granicach tej jedynej konkretnej sytuacji).Zastanówcie się czy rzeczywiście trauma gwałtu usprawiedliwi zabójstwo?(nie mam na myśli poenalizacji tylko kwestię moralną a nie prawną).I kolejna rzecz -bardzo mi się nie podoba reakcja hatingu zamiast dyskusji i ścierania się argumentów,zawsze można kogoś zwyzywać od sku..-i co na tym ma się wszystko skończyć?To nie jest jak dla mnie normalne reagowanie,normalne jest wysłuchać i przedstawić swoje racje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no tak, madrzejszej wypowiedzi nie czytalam... ile dzieci juz Pan urodzil, wychowal i wykarmil???

   Usuń
 7. Proponuję,żeby wszyscy Ci,którzy uważają,że aborcja jest etycznie (i powinna być prawnie) niedopuszczalna,zajęli się niechcianymi dziećmi. Wszystkimi. Zdrowymi i chorymi. Zgodnie z zasadą: chcesz zmienić świat, zacznij od siebie.
  Nie ulega wątpliwości,że przerwanie ciąży to nic innego niż przerwanie życia. Chory jest jednak pomysł,żeby wymagać od matki rezygnacji z własnego życia. Nie rozumiem jak można żądać od kogokolwiek składania ofiary z siebie. To matka musi mieć prawo do podjęcia takiej decyzji.

  OdpowiedzUsuń
 8. czytając wypowiedzi tego oszołoma wątpie w to czy jesteśmy na tym samym szczeblu ewolucji

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten człowiek z takim podejściem niczym się nie różni od nazistowskich działań. To jest jakiś psychol. Kto wybrał tego szczura przesiąkniętego takim jadem ? Straszne.

  OdpowiedzUsuń
 10. co najmniej cztery cytaty owego pana podchodzą pod złamanie Konstytucji RP... brawo... Oby było coraz mniej takich...

  OdpowiedzUsuń
 11. Posel Gorski podczas debaty w Sejmie odnosnie projektów ustawy o związkach partnerskich (25.01.2013): "Nie ma przecież wątpliwości, że pomiędzy dwoma mężczyznami, albo dwiema kobietami może istnieć jedynie przyjaźń, nie miłość, a już zupełnie nie miłość małżeńska. To nie jest kwestia tylko religii, ale i biologii. Miłość małżeńska prowadzi do prokreacji, osoby tej samej płci nie mogą się rozmnażać, nawet teoretycznie – mówił poseł PiS Artur Górski. – Dlaczego chcecie zalegalizować moralny upadek społeczeństwa i przypieczętować kryzys rodziny?"
  http://natemat.pl/48255,zwiazki-partnerskie-rozgrzaly-sejm-nietrwale-sprzeczne-z-natura-jalowe-kontra-szacunek-dla-wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 12. Posel Gorski twierdzi, ze "homoseksualiści z coraz większą bezwzględnością starają się narzucić swoje standardy moralne reszcie społeczeństwa" i wyraził obawę, że Polska zostanie zmuszona przez unijne prawodawstwo do uznawania małżeństw osób tej samej płci. Następnie powołał się m.in. na poglądy doktora Kościoła św. Piotra Damiani, który miał napisać, że "homoseksualizm nie powinien być uważany za zwyczajną skłonność do grzechu, gdyż przewyższa je wszystkie w nikczemności", oraz słowa prymasa Polski kardynała Józefa Glempa. Zdaniem Górskiego prymas wyraził kiedyś opinię, że "kraje, które zalegalizowały związki homoseksualne, przeżywają zmierzch cywilizacji". Górski przypomniał też katechizm papieża Piusa X, który nazwał homoseksualizm "grzechem wołającym o pomstę do nieba”.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Slynny-na-calym-swiecie-posel-PiS-znow-ma-klopoty,wid,10817325,wiadomosc.html?ticaid=1ffc0&_ticrsn=3

  OdpowiedzUsuń
 13. poseł Artur Górski (PiS):

  "Dzisiejsze tańce, wyjąwszy może niektóre, jak tango, mają w sobie coś z lubieżnego ocierania się prymitywnych mieszkańców Czarnego Lądu, ale estetyki ruchu trudno się w nich dopatrzeć. "

  OdpowiedzUsuń
 14. Posel Gorski:- Musimy walczyć z nietolerancją, nie możemy pozwolić zepchnąć się walczącym ateistom do podziemia, do katakumb. Podejmiemy tę walkę zgodnie z zaleceniem błogosławionego Jana Pawła II – mówi w rozmowie z Onetem Artur Górski. Poseł Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że katolicy, we współczesnym świecie, muszą "otwarcie i wytrwale zabiegać o swoje racje i o swoje prawa".
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/posel-pis-nie-damy-zepchnac-sie-ateistom-do-podzie,1,5398341,wiadomosc.html

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń