niedziela, 14 października 2012

Janusz Piechociński

Janusz Piechociński. Poseł VII kadencji z Polskiego Stronnictwa Ludowego - okręg wyborczy nr 20, Warszawa.VII kadencja Sejmu
 •       Nieobecny na głosowaniu nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosował za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Wyszedł z sali obrad by nie brać udziału w głosowaniu nad tym, czy Sejm podejmie prace nad ustawą zakazującą przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
 • O projekcie ustawy i głosowaniu o związkach partnerskich: Będziemy przeciwni szukaniu prawnej alternatywy dla małżeństwa. Każdy poseł PSL zagłosuje, jak zechce, ale opieramy się na 10 przykazaniach, bo nikt niczego lepszego nie wymyślił (Gazeta.pl, 11.02.2013).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 •  Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012). 
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
 • Przeciwnik uchwalenia ustawy o związkach partnerskich (tokfm.pl, 24.07.2012).
VI kadencja Sejmu
 • 01.07.2011 zagłosował za pracami nad ustawą całkowicie delegalizującą przerywanie ciąży
 • Zagłosował za 35% kwotą płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zagłosował za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 

E-mail: janusz.piechocinski@sejm.pl, janusz@piechocinski.pl
Telefon: 22 750 09 60 
Strona internetowa: www.piechocinski.pl
Profil na stronie sejmowej

6 komentarzy:

 1. Gość Radia ZET (19 Listopada 2012)
  Monika Olejnik: Pan jest za metodą in vitro?
  Janusz Piechociński: Nie mam odwagi i nie mam prawa odmówić tym, którzy chcą mieć dzieci skorzystania z jednej z metod znanych współczesnej medycynie. Problem jest głębszy, dotyka temu komu i jak i dlaczego i na jakich warunkach.
  Monika Olejnik: Ja wiem, ale hierarcha mówi, jeżeli ktoś jest za, to niech nie prosi o komunię.
  Janusz Piechociński: No to jest zdanie jednego hierarchy, nie tylko w tej sprawie lepiej słuchać głosu całego Episkopatu.
  Monika Olejnik: Episkopat też jest przeciwko metodzie in vitro.
  Janusz Piechociński: Tak, ale Episkopat także ma świadomość, że to jest apel i wezwanie, a ludzie w swoim sumieniu, także bardzo żarliwie praktykujący katolicy, podejmują każdego dnia różne decyzje, z których rozliczają się na koniec przed Bogiem.
  http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Blog/Janusz-Piechocinski

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. W ramach nowego otwarcia ludowcy zamierzają m.in. zacieśnić kontakty z Radiem Maryja
  To jeden z kluczowych elementów zapowiedzianego przez Janusza Piechocińskiego budowania nowej, szerszej formacji centroprawicowej. Nowy prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego zdaje sobie sprawę, że nie uda się tego dobrze zrobić bez wsparcia ze strony Kościoła i wpływowego środowiska związanego z Radiem Maryja.
  http://www.rp.pl/artykul/969580-Ludowcy-zabiegaja-o-poparcie-Kosciola.html(13-01-2013)

  OdpowiedzUsuń
 4. Janusz Piechocinski w wywiadzie dla "Do rzeczy"(11.02.21013):
  - Nie będziemy patrzeć i decydować, kto z kim śpi. To wolny wybór, ale nie pozwolimy, aby prawnie zmniejszało to preferencję małżeństwa i osłabiało pozycję rodziny. Będziemy przeciwni szukaniu prawnej alternatywy dla małżeństwa, bo ono nie ma alternatywy - powiedział lider PSL.
  - Będziemy przeciwni szukaniu prawnej alternatywy dla małżeństwa - powiedział Janusz Piechociński w wywiadzie dla "Do rzeczy". A gdy pojawi się nowy projekt ws. związków partnerskich? - Każdy poseł PSL zagłosuje, jak zechce, ale opieramy się na 10 przykazaniach, bo nikt niczego lepszego nie wymyślił - stwierdził szef PSL.
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,13380877,Piechocinski__Malzenstwo_nie_ma_alternatywy.html#TRrelSST

  OdpowiedzUsuń
 5. Na Kongresie Kobiet pojawił się wicepremier Janusz Piechociński, a potem na jednym z portali społecznościowych podsumował: "No Panowie, wracam z Kongresu Kobiet. Z tego, co o nas wysłuchałem wynika, że "facet to świnia" to bardzo elegancka opinia o facetach" - napisał.
  http://www.tvn24.pl/wicepremier-krytykuje-kongres-kobiet-sroda-to-jakbym-poszla-na-zjazd-psl-i-powiedziala-same-wsiochy,332963,s.html
  (14.06.2013)

  OdpowiedzUsuń
 6. Janusz Piechocinski, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, zbulwersowany sposobem w jaki posel Biedron pochwalil na Twitterze papieza Franciszka, skrytykowal go na swoim blogu piszac "Boć niczym innym nie jest błazeńskie zgrywanie się na luzacko odjechanego kolesia, któremu nikt nigdy nie powiedział, że garnitur na chamie leży dobrze dopiero w trzecim pokoleniu ."(http://piechocinski.blog.onet.pl/, wpis z 21 wrzesnia 2013 Słowo o potędze smaku)

  OdpowiedzUsuń