niedziela, 14 października 2012

Krystyna Ozga

Krystyna Ozga. Posłanka VII kadencji z Polskiego Stronnictwa Ludowego - okręg wyborczy nr 10, Piotrków Trybunalski. Posłanka II, IV i V kadencji Sejmu.


VII kadencja Sejmu
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosowała za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Zagłosowała za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosowała za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 • Zagłosowała za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012). 
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosowała za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
 • Wiceprzewodnicząca Parlamentarnej Grupy Kobiet, której celem jest realizacja konstytucyjnej zasady równości kobiet i mężczyzn.
V kadencja Sejmu
 • 13.04.2007 zagłosowała za wpisaniem do Konstytucji RP totalnego zakazu przerywania ciąży.

E-mail: krystyna.ozga@sejm.pl, krystynaozga@onet.pl
Telefon: 603 443 450
Strona internetowa:
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia

2 komentarze:

 1. Nie rozumiem, dlaczego ta pani jest jeszcze w Parlamentarnej Grupie Kobiet, której celem jest realizacja konstytucyjnej zasady równości kobiet i mężczyzn? Jej działanie zaprzecza celom grupy. Powinna zostać wykluczona z niej i to jak najszybciej. Dlaczego inne panie z Grupy nie wnioskują o votum nieufności wobec niej. Jej działania szkodzą kobietom, a nie pomagają.

  OdpowiedzUsuń