środa, 10 października 2012

Marek Biernacki

Marek Biernacki. Poseł VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 26, Gdynia. Wcześniej członek Akcji Wyborczej Solidarność, członek Prawicy Narodowej.

VII kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosował za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski- składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 •  Zagłosował przeciwko pracom nad ustawą, która poprawiłaby jakość życia osób transpłciowych, czyli projektowi o uzgodnieniu płci. (06.12.2013).
 • Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosował przeciwko dalszym pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 • Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012). Ponownie zagłosował za pracami nad tym projektem 24.10.2012.
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
VI kadencja Sejmu
 • 01.07.2011 zagłosował za pracami nad ustawą całkowicie delegalizującą przerywanie ciąży.
 • Zagłosował za 35% kwotą płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zagłosował za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 
V kadencja Sejmu
 • 13.04.2007 zagłosował za wpisaniem do Konstytucji RP totalnego zakazu przerywania ciąży.
III kadencja Sejmu
 • Zagłosował za ratyfikacją konkordatu, tj. umowy między Watykanem a Polską, która sankcjonuje m.in. obecność lekcji religii katolickiej w szkołach państwowych, finansowanie szkół, wydziałów, uczelni i instytutów katolickich przez państwo, wyłączenie zbiórek publicznych organizowanych przez Kościoł katolicki z podlegania prawu polskiemu (08.01.1998).

Telefon: 58 620 61 68
Strona internetowa: www.marekbiernacki.pl

8 komentarzy:

 1. ... ręce opadają.... kolejny "klęcznik" - pokorny i użyteczny dla pazernego kościoła .... pan premier powinien już zacząć pakować walizki.....

  OdpowiedzUsuń
 2. "anonimowy": Dlaczego lapki polecialy Ci w dol?:) Przeciez cale PO, jako partia i program jest katoprawicowe. Bredzenie o jakims Centrum (chocby i z dodatkiem "prawicowe") w wykonaniu PO nie zaczaruje rzeczywistej konserwy jaka jest PO. Tacy ludzie jak Gowin, Biernacki czy obecny premier z "przedpremierowym" (gra slow niezamierzona...:) ) slubem koscielnym chyba nie pozostawiaja watpliwosci co do ideologii calej PO. Rzad jest niby w Centrum? Jakim? Przeczytaj podstawy programowe (katolicka do bolu ideologia) dla szesciolatkow w zerowkach i w klasach I-III SP, ktore to punkty zatwierdzil rzad niby centrowy, a pozbedziesz sie zludzen co do walizek premiera. Nie spakuje, gdyz to co teraz rzad i PO robi, robil i robi od wielu, wielu lat. Ludziom popierajacym PO widac to odpowiada skoro glosuja na PO. Ideologicznie (owe klecznikowanie przez Ciebie podkreslone) PO warte PiS, a tym samym mamy od lat POPiSowe rzady.

  OdpowiedzUsuń
 3. no przecież platforma jest centrowa i wielonurtowa. to wartość, której utracić nie mogą ^^
  http://cyfrowademokracja.pl/index.php/konsultacje-spoleczne/gowin-odwolany

  OdpowiedzUsuń
 4. Masakra....i my mamy być wolnym krajem ?

  OdpowiedzUsuń
 5. A czy najważniejsze w działalności polityka jest to czy zagłosował za związkami parnerskimi? Jest tyle ważnych spraw, które trzeba załatwić w pierwszej kolejności. Nie rozumiem tej wielkiej kampanii. Poprzyjcie dobre idee, walczcie z głodem, biedą, zatruwaniem środowiska.

  OdpowiedzUsuń
 6. A może warto zastanowić się co z zatrudnieniem młodych i wykształconych Polaków, aby nie uciekali z kraju?. A ludziom którzy przepracowali ponad 35 lat, pozwolić odpocząć, dać możliwość wyboru?.

  OdpowiedzUsuń
 7. „Sprawy światopoglądowe pozostają na swoim miejscu, tak jak były. Takie jest stanowisko i moje, i premiera Tuska” - powiedział we wtorek w TVN24 minister Biernacki, dodając, że „pan premier Tusk w dyskusji ze mną nawet nie poruszył tematu. Zna mnie dobrze i wie, że nie zmieniam zdania podczas sejmowych głosowań”.

  OdpowiedzUsuń