piątek, 9 listopada 2012

Armand Kamil Ryfiński

Armand Kamil Ryfiński. Poseł VII kadencji z Twojego Ruchu - okręg wyborczy nr 17, Radom.


VII kadencja Sejmu
 •  Zagłosował za pracami nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Nieobecny na głosowaniu nad dopuszczalnością uboju rytualnego (12.07.2013).
 • Zagłosował za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosował za pracami nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Wystąpienie sejmowe podczas debaty o świadomym rodzicielstwie: Jestem wstrząśnięty trywializowaniem problemów, które dotyczą kobiet, które dotyczą dzieci i młodzieży. Myślę, że szczególnie pogardliwe w stosunku do tych kobiet i dzieci stwierdzenia artykułują przedstawiciele Platformy i PiS (26.09.2012).
 • Zwolennik uchwalenia ustawy o związkach partnerskich, przyznającej również prawo do adopcji dzieci (tokfm.pl, 24.07.2012).

8 komentarzy:

 1. Posel Ryfinski w towarzystwie posla Macieja Mroczka(RP) podjal sie interwencji w prywatnej sprawie(chodzi o wykup mieszkania komunalnego swojej matki).
  http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/moralnosc-posla,308677.html
  http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/warszawa-armand-ryfinski-posel-awanturnik-zrobil-nalot-w-urzedzie_282666.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Posłowie Ruchu Palikota Armand Ryfiński i Piotr Bauć zostawili "prezenty" dla arcybiskupa Głodzia pod kurią metropolitalną w Gdańsku.
  Chodzi konkretnie o "Actimelki" i marchew dla jego danieli.
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/842799,Actimelki-dla-Glodzia-Happening-Palikota

  OdpowiedzUsuń
 3. Posel Ryfinski w grudniu 2012 roku ujal sie za Jerzym D., ktory zostal posadzony o probe zniszczenia obrazu Matki Boskiej Czestochowskiej. Na konferencji prasowej Armand Ryfinski powiedzial: - Przyszliśmy tu dziś zaprotestować stanowczo przeciwko tymczasowemu aresztowaniu pana, który rzucił żarówką z farbą w kierunku bohomazu na Jasnej Górze. Oczywiste rzucił w kierunku tego bohomazu, ale go nie uszkodził w żaden sposób, bo chroniła go pancerna kuloodporna szyba. I temu człowiekowi grozi 10 lat więzienia w wolnej Polsce.
  http://www.wczestochowie.pl/kategoria//12825,poslowie-ruchu-palikota-o-obrazie-na-jasnej-gorze-mowia-bohomaz-zapowiadaja-ze-porecza-za-mezczyzne-ktory-chcial-zniszczyc-ikone

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Posel Armand Ryfinski,zwolennik happeningow, postanowil wystapic w przebraniu biskupa, a jego kolezanki poprzebierane za zakonnice.W ten sposob posel chcial zaprotestowac przeciwko przyswajaniu sobie przez KK niedzieli.Jak mowi:-Chodziło to, że Kościół próbuje zawłaszczyć niedziele, a na to nie ma zgody.
  http://natemat.pl/63965,armand-ryfinski-papiez-antyklerykalow-przez-niego-10-proc-to-dla-ruchu-palikota-sufit

  OdpowiedzUsuń
 6. „Uważam Rze" dotarło do akt sprawy sprzed 13 lat dotyczacej posla Armanda Ryfińskiego.13 lat temu do Prokuratury Warszawa-Mokotów zgłosił się Zygmunt Ryfiński, ojciec obecnego posła, ze skargą na własnego syna w obawie o swoje życie. Po kilku latach procesu sąd dał wiarę zeznaniom pokrzywdzonego. Armand Ryfiński ponoc rozezlony na ojca, ktory obiecal mu mieszkanie a potem zmienil zdanie, wielokrotnie go nachodzil i nekal, grozac mu pobiciem i utrata zycia. Armand Ryfiński próbował go otruć, dosypując trucizny do zupy.
  http://www.fakt.pl/posel-ruchu-palikota-armand-ryfinski-chcial-otruc-ojca,artykuly,419103,1.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Poseł Ryfiński jest jednym z najlepszych posłów z regionu radomskiego.

  OdpowiedzUsuń
 8. Poseł Twojego Ruchu Armand Ryfiński wysłał do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ks. Ireneusza Bochyńskiego. Duchowny w udzielonym niedawno wywiadzie sugerował, że 10-letnie dzieci mogą same prowokować dorosłych do kontaktów intymnych. Zdaniem Ryfińskiego taka wypowiedź może świadczyć o tym, że ksiądz był świadkiem lub sam uczestniczył w wykorzystywaniu seksualnym dzieci. Posel napisal, ze "Biorąc pod uwagę dobro dzieci, jak i sposób, w jaki ksiądz usprawiedliwia czyny pedofilskie, zrzucając winę na dzieci, a także fakt, iż duchowny katecheta ma ciągły kontakt z nieletnimi, za konieczne uważam jak najszybsze przesłuchanie Ireneusza Bochyńskiego".
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,14909460,Jest_zawiadomienie_do_prokuratury_na_ks__Bochynskiego_.html

  OdpowiedzUsuń