sobota, 13 października 2012

Paweł Suski

Paweł Suski. Poseł VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 40, Koszalin.

VII kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosował za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Jest przeciwny trzymaniu psów na łańcuchach: Zwierzę to nie jest gadżet, a do jego posiadania trzeba spełnić określone warunki (...). Pies jest zwierzęciem, które nie może żyć na kilku metrach kwadratowych (RP.pl, 01.10.2013).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował przeciwko ubojowi rytualnemu w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez RP i SLD, zagłosował za pracami nad projektem PO (25.01.2013).
 • Wstrzymał się od głosowania, przez co przyczynił się do podjęcia prac nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
VI kadencja Sejmu
 • Zagłosował za 35% kwotą płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zagłosował za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 

Telefon: 67 258 94 82
Strona internetowa: www.pawelsuski.pl

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko w styczniu Paweł Suski, poseł PO, dostał dwa mandaty za przekroczenie prędkości. Nie zapłacił. Twierdzi, że nie wie, gdzie i kiedy złamał przepisy (07.02.2013).
  Tak często łamie pan przepisy drogowe, że nie pamięta kiedy i gdzie?
  - Miesięcznie pokonuję 5 tys. km. W poprzedniej kadencji "zajechałem" auto, robiąc 200 tys. km. Przynajmniej trzy razy w miesiącu jadę do Warszawy i z powrotem, a to trasa najeżona fotoradarami. Trudno, żebym pamiętał, w którym miejscu przekroczyłem prędkość.
  Dlaczego odmówił pan przyjęcia mandatu, zasłaniając się immunitetem?
  - Bo mam takie prawo.
  To może jest pan przeciwnikiem fotoradarów, których tak wiele przybywa na naszych drogach?
  - Dobrze, że są. Na Zachodzie jest ich więcej niż u nas. Fotoradary dyscyplinują kierowców. Zarówno pana, jak i mnie.
  Tyle że ja zapłaciłem niedawno mandat za przekroczenie prędkości.
  - A mnie prawo pozwala na nieprzyjęcie mandatu. Jeśli przepis zostanie zmieniony, będę płacił.
  http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,13366490,Posel_Platformy_nie_placi_mandatow___Bo_mam_takie.html#BoxSlotII3img

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.facebook.com/pawel.suski

  OdpowiedzUsuń
 4. Poseł PO Paweł Suski najpierw przyznał się do złamania przepisów ruchu drogowego. Jednak po kilku miesiącach zaprzeczył swoim słowom i odmówił zrzeczenia się immunitetu - informuje RMF FM.
  Paweł Suski został sfotografowany przez radar w sierpniu 2012 r., kiedy pędził 139 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Mandat za takie wykroczenie to 500 zł i 10 punktów karnych. Cztery miesiące później poseł w piśmie do głównego inspektora transportu drogowego przyznał się do prowadzenia mercedesa ML. Usprawiedliwiał się wykonywaniem mandatu posła.
  Kiedy marszałek Sejmu Ewa Kopacz, do której trafiła sprawa Suskiego, poprosiła posła o odniesienie się do zarzutów, ten zmienił relację ze zdarzenia. Teraz twierdził, że to nie on prowadził samochód, a nawet że sprzedał auto dwa miesiące przed tym, jak doszło do wykroczenia. Na dowód załączył do dokumentu fakturę sprzedaży i oświadczenie właściciela firmy, która kupiła samochód - informuje RMF FM. Sprawę ma wyjaśnić komisja regulaminowa Sejmu.
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,13753497,Posel_PO_kombinuje_z_mandatem__Teraz_sie_nie_przyznaje.html

  OdpowiedzUsuń
 5. "Dżizys krajst, takie jest prawo. Innych nie chroni immunitet. Przykro mi"

  Temu panu już dziękujemy :/

  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dzizys-krajst-takie-jest-prawo-posel-pirat-bunczucznie-o-nie,nId,931194

  OdpowiedzUsuń