wtorek, 30 października 2012

Ryszard Kalisz

Ryszard Kalisz. Poseł VII kadencji wybrany z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej - okręg wyborczy nr 19, Warszawa. Niezrzeszony.


VII kadencja Sejmu
 •  Zagłosował za pracami nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014).
 • Poseł Ryszard Kalisz (56 l.) na szkoleniu z autoprezentacji namawia panie, by bezwzględnie wykorzystywały swoje kobiece atuty. – Jak wchodzicie na rozmowę o pracę, czy do sali sądowej, to najpierw zawsze mają wchodzić wasze piersi. To tak wygląda: najpierw idą piersi, potem kobieta. Wtedy świat do niej należy – radzi kobietom polityk (Fakt.pl, 29.12.2013).
 • O projekcie ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne przygotowanym przez Komisję Kodyfikacyjną powołaną przez premiera Donalda Tuska na wniosek ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego: Kobieta może nie wiedzieć, że jest w ciąży, być dwa tygodnie albo dwa miesiące po zapłodnieniu, kiedy jeszcze nie widać. Jeździ na nartach, coś się stanie i może być traktowana jak morderczyni. Włosy mi dęba stoją. (…) Oni chcą sprawy związane z kwestiami etycznymi, moralnymi załatwiać po porostu poprzez prawo karne.  Chcą zniewolić lekarzy również. Przed 25 lat nawet język się zmienił. Kiedyś wszyscy mówili: płód, przerywanie ciąży. A dzisiaj wszyscy mówią: zabicie dziecka poczętego. Prawo karne nie jest rozwiązywane od tego typu problemów (za 300polityka.pl: Radio Zet, 17.12.2013).

 • Nieobecny na głosowaniu nad pracami nad ustawą zakazującą przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował przeciwko ubojowi rytualnemu w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosował za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosował za pracami nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
VI kadencja Sejmu
 • Nieobecny na głosowaniu w sprawie 35% kwoty płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zagłosował przeciwko przyjęciu przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). E-mail: ryszard.kalisz@sejm.pl
Telefon: 22 696 32 02
Strona internetowa: www.ryszardkalisz.pl
Profil na stronie sejmowej

2 komentarze:

 1. To będzie normalność i pokazanie, że tacy ludzie mają pełne prawa obywatelskie w naszym społeczeństwie - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Ryszard Kalisz z SLD, komentując ewentualny start posłanki Ruchu Palikota Anny Grodzkiej na wicemarszałka Sejmu. (04.02.2013)
  http://www.tvn24.pl/kalisz-to-bedzie-normalnosc-jesli-grodzka-zostanie-wicemarszalkiem,304212,s.html

  OdpowiedzUsuń