piątek, 12 października 2012

Tomasz Głogowski

Tomasz Głogowski. Poseł VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 29, Gliwice.
VII kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosował za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Zagłosował przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Wstrzymał się od głosu w sprawie dopuszczalności uboju rytualnego w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013). Uzasadnił to następująco: Nie uważam się za osobę megakonserwatywną, nie zwykłem wtrącać się w czyjeś życie prywatne, absolutnie nie interesują mnie czyjeś preferencje seksualne. (...) Ale tworzenie instytucji oficjalnego związku homoseksualnego? Bez przesady!!! Małżeństwa gejowskie czy też heteroseksualne związki partnerskie jako alternatywa małżeństwa to jakieś dziwactwo, fanaberia funkcjonująca w paru krajach, których społeczeństwa chyba nie miały ważniejszych problemów na głowie (Wytrop.Homopedia.pl za Gazeta.pl Katowice, 29.01.2013). Jeśli ktoś uważa, że Polacy wybierali Platformę po to, żeby wprowadziła małżeństwa gejowskie powinien puknąć się w głowę. (...) Już widzę te cyrki – orszak podjeżdżający do USC, towarzyszący dwóm panom lub paniom, którzy przyjechali zarejestrować swój związek. Na to akceptacji nie będzie na pewno (tglogowski.blog.onet.pl, 26.01.2013). Sam pomysł związków partnerskich jest czymś absurdalnym i nie rozumiem tego typu idei, zwłaszcza jeżeli chodzi o legalizację związków homoseksualnych. (...) Sam pomysł, żeby dwóch panów czy dwie panie jechały do urzędu stanu cywilnego rejestrować swój związek, jest moim zdaniem absurdalną fanaberią, która co prawda jest teraz w kilkunastu krajach modna, ale myślę, że ta moda będzie ustępowała (TokFM.pl, 28.01.2013)
 • Wstrzymał się od głosowania, przez co przyczynił się do podjęcia prac nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
VI kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko 35% kwocie płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zagłosował za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 


E-mail: tomasz.glogowski@sejm.pl, tomasz@glogowski.pl

Telefon: 32 768 86 11
Strona internetowa: www.glogowski.pl
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia
Facebook

2 komentarze:

 1. Poseł Tomasz Głogowski uważa, że "małżeństwa gejowskie czy też heteroseksualne związki partnerskie jako alternatywa małżeństwa to jakieś dziwactwo, fanaberia funkcjonująca w paru krajach, których społeczeństwa chyba nie miały ważniejszych problemów na głowie"

  http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,13308596,Posel_PO__Zwiazki_partnerskie_to_jakies_dziwactwo.html

  OdpowiedzUsuń