poniedziałek, 29 października 2012

Łukasz Zbonikowski

Łukasz Zbonikowski. Poseł VII kadencji z Prawa i Sprawiedliwości - okręg wyborczy nr 5, Toruń.VII kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014).
 • Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował przeciwko ubojowi rytualnemu w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 • Nieobecny na głosowaniu, podczas którego zdecydowano o podjęciu prac nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012). 
 • Nieobecny na głosowaniu w sprawie prac nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012). 
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
 • Członek Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji, którego celem jest klerykalizacja Polski.
VI kadencja Sejmu
 • 01.07.2011 zagłosował za pracami nad ustawą całkowicie delegalizującą przerywanie ciąży.
 • Zagłosował przeciwko 35% kwocie płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zagłosował za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 
V kadencja Sejmu
 • 13.04.2007 zagłosował za wpisaniem do Konstytucji RP totalnego zakazu przerywania ciąży.


E-mail: lukasz.zbonikowski@sejm.pl
Telefon:
Strona internetowa:
Profil na stronie sejmowej

5 komentarzy:

 1. 28 listopada 2008 r. w cypryjskim Limassolu w hotelu Le Meridien według relacji pracowników hotelu politycy PiS Karol Karski i Łukasz Zbonikowski upili się i dla zabawy zaczęli się rozbijać dwoma wózkami golfowymi. Rajd meleksami zakończył się zniszczeniami szacowanymi na 10 tys. euro. Karski i Zbonikowski zaprzeczali, że takie zdarzenie miało miejsce.
  Dwa lata później sąd okręgowy na Cyprze uznał posłów za winnych zniszczenia wózków golfowych i hotelowych ścian. I nakazał im zapłatę właścicielowi hotelu ponad 11,5 tys. euro plus odsetki. Pieniędzy - jak wynika ze słów Zbonikowskiego - do tej pory nie zapłacono.
  -Nie zapłaciłem i nie mam zamiaru płacić - przekonuje Zbonikowski.(05.04.2013)
  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/posel-lukasz-zbonikowski-z-pis-nie-odda-za-meleksa_315802.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Toruńskie stowarzyszenie Pracownia Różnorodności zapytało posłów z regionu, dlaczego głosowali przeciwko ustawie o związkach partnerskich albo wstrzymali się od głosu. Oto wypowiedź Łukasza Zbonikowskiego:- Akceptacja dewiacyjnych zachowań forsowanych przez homoseksualne lobby uderza w naturalne fundamenty zdrowego społeczeństwa, a co za tym idzie, sprawne funkcjonowanie państwa. Prowadzi ona do wypaczenia pojęcia instytucji małżeństwa i rodziny, do pogłębiania niżu demograficznego, do destrukcji wzorców zachowań, wypaczenia kodeksu etycznego i ogólnej deformacji życia społecznego - stwierdził Zbonikowski. - Co więcej, aprobata dla tego typu wypaczeń jest tylko pierwszym krokiem do forsowania kolejnych dewiacji, takich jak małżeństwa jednopłciowe, adoptowanie dzieci przez ludzi będących w związkach jednopłciowych, tworzenie już nie tylko homoseksualnych par, ale większych swingujących grup czy, o zgrozo, legalizację zoofilii. Bo czemu ograniczać czyjąś szczerą i dogłębną miłość do swojego jedynego i niepowtarzalnego jamnika, skoro takowa miłość do kolegi jest dopuszczalna?
  (27.07.2013)
  http://torun.gazeta.pl/torun/1,48723,14346030,Posel_PiS__Homoseksualizm_prowadzi_do_legalizacji.html#ixzz2c9PuknrE

  OdpowiedzUsuń
 3. W 1999 roku Łukasz Zbonikowski kierował autem mając 0,8 promila alkoholu we krwi.Stracił wówczas prawo jazdy na 7 miesięcy i zapłacił grzywnę.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,126765,6090981,Zbonikowski_byl_ukarany_za_jazde_po_alkoholu.html#TRrelSST

  OdpowiedzUsuń
 4. Poseł PiS Łukasz Zbonikowski chce od Sejmu odszkodowania za grę w piłkę. Wedlug niego trening piłkarski to element wykonywania mandatu posła. Tak argumentował wniosek o odszkodowanie za kontuzję, której doznał na boisku.Poseł miał grać w reprezentacji Sejmu podczas ubiegłorocznych Międzynarodowych Mistrzostw Parlamentarzystów w Moskwie, ale podczas przygotowań na stadionie Polonii Warszawa zerwał jednak ścięgno Achillesa. Wystąpił do Kancelarii Sejmu o odszkodowanie. Gazeta wylicza, że mógł ubiegać się o ok. 6,8 tys. zł.
  (03.04.2013)
  http://torun.gazeta.pl/torun/1,48723,13671563,Posel_PiS_chce_od_Sejmu_odszkodowania_za_gre_w_pilke.html#sondaz#ixzz2c9Y0UGHK

  OdpowiedzUsuń
 5. Poseł PiS Łukasz Zbonikowski wytoczył pismu "Extra Rypin" proces o ochronę dóbr osobistych. Chodzi o tak zwaną "aferę gaśnicową". Dwa lata temu działacze PiS-u gościli w zajeździe "Złota rybka" pod Rypinem. Zostawili po sobie wyjątkowy bałagan w pokoju. Któryś nawet po pijanemu użył gaśnicy przeciwpożarowej. Poseł tej nocy był w zajeździe, ale - jak twierdzi - z zakrapianą imprezą i dewastacją pokoju nie miał nic wspólnego. Tymczasem z relacji, zamieszczonej w tygodniku, można odnieść wrażenie, że w libacji tej uczestniczył. Przed sądem pierwszej instancji przegrał. Rozstrzygnięcie przyniósł dopiero wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku: Redakcja musi zamieścić sprostowanie i przeprosić Łukasza Zbonikowskiego.(24.07.2013)
  Posel mowi:"Obronilem sie. Nieprawdziwe informacje, ktore krazyly po wojewodztwie okazaly sie rzeczywiscie nieprawdziwe (..."
  http://www.radiopik.pl/2,4019,wloclawski-posel-pis-lukasz-zbonikowski-wygral-p

  OdpowiedzUsuń