wtorek, 27 listopada 2012

Marzena Okła-Drewnowicz

Marzena Okła-Drewnowicz. Posłanka VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 33, Kielce.


VII kadencja Sejmu
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosowała za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosowała za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez RP i SLD, zagłosowała za pracami nad projektem PO (25.01.2013).
 • Zagłosowała za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosowała za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
VI kadencja Sejmu
 • 01.07.2011 zagłosowała za pracami nad ustawą całkowicie delegalizującą przerywanie ciąży.
 • Zagłosowała za 35% kwotą płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zagłosowała za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 


E-mail: marzena.okla-drewnowicz@sejm.pl, marzena@okla-drewnowicz.pl
Telefon: 41 252 20 60
Strona internetowa: www.okla-drewnowicz.pl
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia
Facebook

1 komentarz:

 1. Marzena Okła-Drewnowicz, posłanka PO, uwielbia chodzic na pilgrzymki.Po raz pierwszy na pielgrzymkę poszła, mając 12 lat. – Była to dla mnie niesamowita przygoda – wspomina w rozmowie z „Rz". – Pielgrzymowanie wciągnęło mnie. Chodziłam przez 9 lat. Potem pojawiła się praca, dzieci.
  Dwa lata temu posłanka ponownie wróciła na szlak pielgrzymkowy. – Chciałam 10-letniemu wówczas synowi pokazać inny świat, przekazać wartości, które mi wcześniej pokazali rodzice – opowiada. – Ponieważ syn nie lubi chodzić, pojechaliśmy na Jasną Górę rowerami. Tamta pielgrzymka sporo mnie kosztowała. Głównie wysiłku fizycznego, bo jechałam na pożyczonym rowerze i myślałam, że po prostu wystarczy wsiąść i pedałować.
  W tym roku wspólnie z duszpasterzami swojej rodzinnej parafii na osiedlu Bór w Skarżysku Kamiennej posłanka zorganizowała własną pielgrzymkę rowerową. Rusza w niedzielę i do Częstochowy dojedzie 13 sierpnia.
  http://www.rp.pl/artykul/20,1037421-Politycy-tez-poszli-na-pielgrzymki.html

  OdpowiedzUsuń