piątek, 28 grudnia 2012

Elżbieta Radziszewska

Elżbieta Radziszewska. Posłanka VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 10, Piotrków Trybunalski.VII kadencja Sejmu
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosowała za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Nieobecna na głosowaniu nad dopuszczalnością uboju rytualnego (12.07.2013).
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 • Zagłosowała za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosowała za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
 • Członkini Parlamentarnej Grupy Kobiet, której celem jest realizacja konstytucyjnej zasady równości kobiet i mężczyzn.
 • Sekretarz Parlamentarnego Zespołu ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa
 • Zagłosowała przeciwko wyborowi Wandy Nowickiej (RP) na wicemarszałkinię Sejmu (08.11.2011).
VI kadencja Sejmu
 • Nieobecna na głosowaniu w sprawie 35% kwoty płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Przeciwniczka parytetów płci na listach wyborczychBycie kobietą nie jest poglądem politycznym ani gwarantem umiejętności wygrywania. Jeśli chcemy, żeby w polityce było więcej kobiet, musimy nauczyć je wygrywać, a nie tylko być na listach (Wyborcza.pl, 25.01.2010).
 • Zagłosowała za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 
III kadencja Sejmu
 • Zagłosowała za ratyfikacją konkordatu, tj. umowy między Watykanem a Polską, która sankcjonuje m.in. obecność lekcji religii katolickiej w szkołach państwowych, finansowanie szkół, wydziałów, uczelni i instytutów katolickich przez państwo, wyłączenie zbiórek publicznych organizowanych przez Kościoł katolicki z podlegania prawu polskiemu (08.01.1998).


E-mail: elzbieta.radziszewska@sejm.pl
Telefon: 44 649 78 27, 44 647 67 65
Strona internetowa: www.elzbietaradziszewska.pl
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia

3 komentarze:

 1. Wywiad z Elzbieta Radziszewska pełnomocnik rządu ds. równego traktowania w "Gosciu Niedzielnym" (12.09.2010) Zdeklarowana lesbijka nie dostaje pracy w szkole katolickiej, z uwagi na swoje preferencje. Szkoła zostanie pozwana do sądu?
  – Oczywiście nie! I właśnie nowa ustawa precyzuje takie sytuacje (wcześniej nie było to uregulowane). Szkoły katolickie czy wyznaniowe mogą się kierować własnymi wartościami i zasadami, i mają prawo odmówić pracy takiej osobie.
  Brak możliwości zawierania homoseksualnych małżeństw jest dyskryminacją?
  – Jak już mówiłam: tutaj decyduje konkretne państwo. A ustawodawstwo unijne nigdy nie będzie przymuszać do takich rozwiązań.
  Mówmy o Polsce.
  – W Polsce, przynajmniej w najbliższym czasie, przegłosowanie takiej ustawy jest niemożliwe.
  http://gosc.pl/doc/809338.Misja-Elzbieta/4

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dowiedziała się "Gazeta"(25.01.2010), w czwartek pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska przekonywała szefa klubu Grzegorza Schetynę, że ich partia nie powinna pisać ustawy parytetowej.
  - Bycie kobietą nie jest poglądem politycznym ani gwarantem umiejętności wygrywania. Jeśli chcemy, żeby w polityce było więcej kobiet, musimy nauczyć je wygrywać, a nie tylko być na listach - przekonuje Radziszewska. Zamiast ustawowego parytetu proponuje, by każde ugrupowanie wprowadziło własne, wewnętrzne rozwiązania promujące kobiety.
  http://wyborcza.pl/1,76842,7489722,Spor_o_parytet_w_Platformie.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska o parytetach (10.07.2009): -Jestem przeciw sztywnym parytetom. Powinniśmy iść drogą edukowania, promowania, by kobiety w siebie uwierzyły i by mężczyźni uwierzyli w kobiety.
  http://wyborcza.pl/1,76842,6807518,Narod_za_kobietami.html

  OdpowiedzUsuń