niedziela, 30 grudnia 2012

Jan Vincent-Rostowski

Jan Vincent-Rostowski. Poseł VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 19, Warszawa.


VII kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosował za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Wstrzymał się od głosu w sprawie prac nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
 • O związkach partnerskich: Jak byłem młody, to w Wielkiej Brytanii za kontakty homoseksualne szło się do więzienia. Dziś pary gejowskie adoptują tam dzieci. Nie łudźmy się, to jest równia pochyła (Gazeta.pl, 25.02.2013). 
 • Związki partnerskie nie są tym, co jest najważniejsze dla Polaków. Priorytet to walka z kryzysem (TokFM.pl, 21.02.2013).
 • Wstrzymał się od głosu w sprawie prac nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez RP i SLD, zagłosował za pracami nad projektem PO (25.01.2013).
 • Zagłosował za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
 • O związkach partnerskich, in vitro i przerywaniu ciążyInstytucja małżeństwa mimo wszystkich, znanych nam przecież, wad w cudowny sposób przetrwała kilka tysięcy lat. I nie mam poczucia, by ta formuła się zużyła. Jestem więc przeciwny związkom partnerskim (...) Jestem za zakazem in vitro, bo życie ludzkie jest najważniejsze. Ale na pewno nie popieram przerażającego pomysłu PiS, by karać więzieniem kobiety, które poddają się tym zabiegom. Tak samo jak jestem przeciwny aborcji, ale na pewno nie byłbym za więzieniem kobiet, które jej dokonały. I od razu powiem, że w sprawie aborcji jestem za utrzymaniem obecnego kompromisu (Wyborcza.pl, 28.06.2011).


E-mail: jan.vincent-rostowski@sejm.pl
Telefon: 22 625 03 80
Strona internetowa:
Profil na stronie sejmowej

5 komentarzy:

 1. Wywiad w GW z dn.28 czerwca 2011 r.
  Jacek Rostowski: Instytucja małżeństwa mimo wszystkich, znanych nam przecież, wad w cudowny sposób przetrwała kilka tysięcy lat. I nie mam poczucia, by ta formuła się zużyła. Jestem więc przeciwny związkom partnerskim.
  http://wyborcza.pl/1,75515,9855731,Rekiny_kraza_wokol_Platformy_Noego.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Minister Rostowski mowi w wywiadzie dla GW (rozmowczynie:Renata Grochal, Agata Nowakowska)
  "Jestem za zakazem in vitro, bo życie ludzkie jest najważniejsze".
  Minister zastrzega, że gdyby Sejm uchwalił in vitro, "dałby pieniądze na refundację". Dodaje jednak, że "starałby się przekonać posłów na wcześniejszym etapie, żeby nie iść w tym kierunku".
  (GW , 28.06.2011)


  OdpowiedzUsuń
 3. "Tak samo jak jestem przeciwny aborcji, ale na pewno nie byłbym za więzieniem kobiet, które jej dokonały. I od razu powiem, że w sprawie aborcji jestem za utrzymaniem obecnego kompromisu."
  z wywiadu "Rekiny krążą wokół Platformy Noego" - Gazeta Wyborcza - 28 czerwca 2011 r.
  caly wywiad mozna przeczytac na stronie http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/dla-mediow/wywiady/jacek-rostowski

  OdpowiedzUsuń
 4. Jarosław Gowin na temat pogladow ministra Rostowskiego: "...faktycznie on jest na prawo ode mnie. Ja jestem zwolennikiem dopuszczalności in vitro, tylko sprzeciwiam się tworzeniu zarodków nadliczbowych, a on jest za całkowitym zakazem. Tak samo jak ja bronię obecnego kompromisu w sprawie aborcji, a on jest za całkowitym zakazem."
  z wywiadu "Rewizor" Tygodnik Powszechny(28.08.2012)
  http://tygodnik.onet.pl/30,0,77807,11,artykul.html

  OdpowiedzUsuń
 5. - Związki partnerskie nie są tym, co jest realnie najważniejsze dla Polaków - powiedział w RMF FM Jacek Rostowski. - Priorytet to walka z kryzysem - zadeklarował.
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,13435790,Rostowski__Walka_z_kryzysem__Zwiazki_partnerskie_nie.html

  OdpowiedzUsuń