piątek, 12 października 2012

Elżbieta Achinger

Elżbieta Achinger. Posłanka VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 15, Tarnów.VII kadencja Sejmu
  • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosowała za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
  • Zagłosowała przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
  • Zagłosowała za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
  • Zagłosowała przeciwko dalszym pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
  • Zagłosowała przeciwko dalszym pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
  • Wstrzymała się od głosowania, przez co przyczyniła się do podjęcia prac nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012).
  • Zagłosowała za zdjęciem pierwszego czytania ustawy o związkach partnerskich z porządku obrad (24.07.2012).


Telefon: 
Strona internetowa: www.elaachinger.pl

1 komentarz:

  1. Zagłosowała za przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie autorstwa RP, proponującego liberalizację przepisów dotyczących przerywania ciąży,edukację seksualną wprowadzoną od pierwszej klasy szkoły podstawowej i refundację środków antykoncepcyjnych (10.10.2012).

    OdpowiedzUsuń