poniedziałek, 15 października 2012

Mieczysław Kasprzak

Mieczysław Kasprzak. Poseł VII kadencji z Polskiego Stronnictwa Ludowego - okręg wyborczy nr 22, Krosno.


VII kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosował za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 • Zagłosował za pracami nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012).  Swoje głosowanie skomentował następująco: Tak uznałem i koniec. To moja wewnętrzna sprawa. Nikt z butami do mojego sumienia nie będzie wchodził. Gazety nie będą mnie rozliczać, jak mam się zachowywać. Obecna ustawa nie jest zła, jest dobra, ale uznałem, że będę teraz głosował tak. Nie będę się przed każdym tłumaczył, dlaczego. Nie odniósł się do tego, co z wchodzeniem ustawą w sumienia ludzi, którzy nie podzielają jego światopoglądu (rzeszow.gazeta.pl, 11.10.2012).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
VI kadencja Sejmu
 • 01.07.2011 zagłosował za pracami nad ustawą całkowicie delegalizującą przerywanie ciąży
 • Zagłosował za 35% kwotą płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zagłosował za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 
V kadencja Sejmu
 • 13.04.2007 zagłosował za wpisaniem do Konstytucji RP totalnego zakazu przerywania ciąży.

E-mail: mieczyslaw.kasprzak@sejm.pl, bpjar@op.pl
Telefon: 16 621-63-10
Strona internetowa: www.mieczyslawkasprzak.pl
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia
Facebook

1 komentarz:

 1. Panie pośle Kasprzak jako podatnikowi czyli de facto pańskiemu pracodawcy nie podoba mi się pańskie olewanie poglądów innych obywateli również będących pańskimi chlebodawcami. Sugerowałbym głębszą analizę zagadnienia zanim zacznie pan decydować za innych bo znając życie nie ma pan nawet elementarnej wiedzy umożliwiającej głosowanie w tak delikatnych kwestiach. Poza tym proszę pamiętać, że jak się pracodawcy wkurzą to pana mogą zwolnić pan o tym zapomina.

  OdpowiedzUsuń