sobota, 10 listopada 2012

Andrzej Halicki

Andrzej Halicki. Poseł VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 20, Warszawa.VII kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosował za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Zagłosował przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował przeciwko ubojowi rytualnemu w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez RP i SLD, zagłosował za pracami nad projektem PO (25.01.2013). 
 • Zagłosował za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
VI kadencja Sejmu
 • Zagłosował za 35% kwotą płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zagłosował za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 
V kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko wpisaniu do Konstytucji RP totalnego zakazu przerywania ciąży (13.04.2007).


E-mail: andrzej.halicki@sejm.pl
Telefon: 22 828 15 66
Strona internetowa: www.halicki.pl
Profil na stronie sejmowej

1 komentarz:

 1. Wywiad z poslem Halickim w kwestii związków partnerskich (31.01.2013)
  Poprzednio głosował Pan przeciw związkom partnerskim?
  Tak. Choć jestem liberałem i wolnościowcem, to mam w kwestiach światopoglądowych konserwatywne poglądy. Ale uważam, że zamknięcie w taki sposób debaty obraża pewne środowiska, jest nieeleganckie. Oprócz tego mamy właśnie art. 18 konstytucji, który nakazuje nam troszczyć się o matki, rodziny i małżeństwa, bo tego właśnie dotyczy. Nie wszystkie małżeństwa są pełnymi rodzinami i też nie wszystkie rodziny są budowane w oparciu o akt małżeński. I tego wątku jakoś nikt nie zauważył w tej grupie. A przecież to kilkaset tysięcy Polaków i ich rodzin. Czy problemy tych osób mamy ignorować? Mówię o dostępie do informacji publicznej, też o kwestiach spadkowych. Spotkałem się z kilkoma przypadkami także rodzin wielodzietnych, które są w związkach partnerskich. Swoje dzieci wychowują w wierze katolickiej. Chcieliby zawrzeć ślub kościelny, ale życie ułożyło im się w taki sposób, że nie są w stanie tego uczynić. Spotkałem się z przypadkami, gdy ojciec rodziny nie ma żadnych praw majątkowych, a rodzinę utrzymuje, co więcej - chce adoptować dziecko. Nie chce mówić o poszczególnych przypadkach, bo ich jest bardzo wiele. Życie jest różnokolorowe, a nie czarno-białe. Między innymi dlatego zmieniłem zdanie na temat związków partnerskich"
  http://www.polskatimes.pl/artykul/751807,halicki-w-kwestii-zwiazkow-partnerskich-minister-gowin,id,t.html

  OdpowiedzUsuń