sobota, 10 listopada 2012

Iwona Guzowska

Iwona Guzowska. Posłanka VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 25, Gdańsk. Posłanka VI kadencji Sejmu.


VII kadencja Sejmu
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosowała za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Zagłosowała przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosowała przeciwko ubojowi rytualnemu w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosowała za pracami nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez PO, RP i SLD (25.01.2013).
 • Gazeta.pl: Choć nie było szans, by propozycja Solidarnej Polski zaostrzająca ustawę antyaborcyjną przeszła, emocje na komisji sejmowej były we wtorek ogromne. - Jesteś inkubatorem - usłyszała posłanka PO Iwona Guzowska, gdy tłumaczyła, że to kobieta ma prawo stanowić o sobie (23.10.2012).
 • Zagłosowała za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosowała za pracami nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • Zwolenniczka uchwalenia ustawy o związkach partnerskich: Moje stanowisko w tej sprawie jest niezmienne – ja jestem za i tak też będę głosować (www.partnerstwodlazwiazkow.pl). 
 • O projekcie ustawy o związkach partnerskich złożonym w VI kadencji Sejmu: Moim zdaniem, homofobia nie może odbierać zdrowego rozsądku. Ta uwaga dotyczy zwłaszcza parlamentu, miejsca, w którym nie można odrzucać projektów, których rozwiązania dotyczą całej rzeszy ludzi. Jeśli nawet będziemy udawać i zaklinać rzeczywistość, to w niczym nie zmieni sytuacji, że homoseksualiści istnieją, są polskimi obywatelami i należą im się określone prawa (27.07.2011, sejm.gov.pl).
VI kadencja Sejmu
 • Zagłosowała za 35% kwotą płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Zagłosowała za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). E-mail: iwona.guzowska@sejm.pl
Telefon: 58 341 97 03
Strona internetowa: www.guzowska.com
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia
Facebook

2 komentarze:

 1. Zagłosowała nad utrzymaniem w porządku dziennym punktu: Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).

  OdpowiedzUsuń
 2. Zagłosowała za dalszymi pracami nad poselskim projektem ustawy RP o świadomym rodzicielstwie [projekt ustawy zakładał liberalizację przepisów dotyczących przerywania ciąży, edukację seksualną wprowadzoną od pierwszej klasy szkoły podstawowej i refundację środków antykoncepcyjnych (10.10.2012)].

  OdpowiedzUsuń