sobota, 10 listopada 2012

Rafał Grupiński

Rafał Grupiński. Poseł VII kadencji z Platformy Obywatelskiej - okręg wyborczy nr 39, Poznań. Poseł V i VI kadencji Sejmu.


VII kadencja Sejmu
 • Wstrzymał się od głosu ws. prac nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014). Tego samego dnia zagłosował za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki - władza ustawodawcza Polski - składają hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.
 • Zagłosował przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
 • O odrzuceniu przez Sejm, również głosami PO, projektów ustaw o związkach partnerskichWrócimy do projektu, będziemy dyskutować w klubie. Prędzej czy później te zmiany, konieczne społecznie, i tak zostaną przeprowadzone przez Sejm (Gazeta Wyborcza, 26.01.2013).
 • Zagłosował za pracami nad projektem ustawy o związkach partnerskich przygotowanym przez RP, przeciwko pracom nad projektem SLD i za pracami nad projektem PO (25.01.2013).
 • O testamencie życia, który przewiduje, że każda i każdy z nas będzie mógł zastrzec na przyszłość, na jakie zabiegi się godzi, a na jakie nie. Lekarz musiałby to respektować, nawet jeśli pacjent będzie nieprzytomny. Zgodnie z projektem Ruchu Palikota deklaracja byłaby wyrażona na piśmie i zarejestrowana w Centralnym Rejestrze Dyspozycji. Ma być ważna pięć lat: Uważam, że cierpienie jest od porodu wpisane w los człowieczy. Jest dane każdemu i nie ma przed tym ucieczki. (...) Sejm w ogóle nie powinien zajmować się testamentem życia (WysokieObcasy.pl, 19.01.2013).
 • Zagłosował za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
 • PO i in vitroNaszym realnym problemem nie jest myślenie o tym, kto w partii jest za mrożeniem zarodków, a kto przeciw mrożeniu, ale o tych kilkuset tysiącach rodzin, które chcą mieć dzieci i za pomocą żadnej innej metody nie mają szansy się ich doczekać. To powinno mieć znaczenie zasadnicze, a nie szukanie politycznego kompromisu w partii. To nie o nas chodzi, ale właśnie o rodziny i ich dramaty (Polityka.pl, 31.07.2012).
 • Zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
VI kadencja Sejmu
 • Zagłosował za 35% kwotą płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Wstrzymał się od głosu w sprawie przyjęcia przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). 
 • O stosunkach Platformy Obywatelskiej i Kościoła katolickiego: My oczywiście nie jako partia polityczna, nie wchodzimy w żadne konflikty z Kościołem, staramy się tego rodzaju konfliktów unikać, natomiast to nie znaczy, że nie możemy podejmować dyskusji w ważnych sprawach światopoglądowych, dlatego że w tej chwili jako partia rządząca, współrządząca razem z koalicjantem, mamy w jakimś sensie obowiązek, także podejmowania dyskusji na tematy, w których przecież Polacy się bardzo różnią. My nie reprezentujemy wyłącznie własnego środowiska i własnych poglądów (WP.pl, 11.03.2009).
V kadencja Sejmu
 • Zagłosował przeciwko wpisaniu do Konstytucji RP totalnego zakazu przerywania ciąży (13.04.2007).


E-mail: rafal.grupinski@sejm.pl
Telefon: 797 586 627, 609 668 788
Strona internetowa: www.grupinski.pl
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia
Facebook

2 komentarze:

 1. o in vitro:"Naszym realnym problemem nie jest myślenie o tym, kto w partii jest za mrożeniem zarodków, a kto przeciw mrożeniu, ale o tych kilkuset tysiącach rodzin, które chcą mieć dzieci i za pomocą żadnej innej metody nie mają szansy się ich doczekać. To powinno mieć znaczenie zasadnicze, a nie szukanie politycznego kompromisu w partii. To nie o nas chodzi, ale właśnie o rodziny i ich dramaty.

  Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kraj/wywiady/1529193,1,rozmowa-z-szefem-klubu-po-o-tym-co-laczy-platforme.read#ixzz2JZPa4MfQ

  OdpowiedzUsuń