piątek, 9 listopada 2012

Janusz Palikot

Janusz Palikot. Poseł VII kadencji z Twojego Ruchu - okręg wyborczy nr 19, Warszawa. Wcześniej członek Platformy Obywatelskiej.


VII kadencja Sejmu
 •  Zagłosował za pracami nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował przeciwko ubojowi rytualnemu w Polsce (12.07.2013).
 • TokFM.pl: W "Faktach" TVN pokazano materiał opisujący wczorajsze zamieszanie w Ruchu Palikota. Wanda Nowicka, wbrew stanowisku partii i Janusza Palikota, nie zrezygnowała ze stanowiska wicemarszałkini. Nie została również odwołana przez Sejm. Potem odbyło się burzliwe posiedzenie klubu parlamentarnego Ruchu, z którego Nowicka wyszła. Następnie w programie pokazano fragment "Faktów po Faktach", w którym Nowicka skarżyła się na Palikota. - Straszył mnie, czym to się skończy, jeżeli nie zrezygnuję. Mówił, że będę skończona w polityce - stwierdziła wicemarszałkini. Zaraz po tym fragmencie Palikot mówi dziennikarzowi TVN: "W naszych czasach nawet twardej wymiany poglądów nie uważa się za formę przemocy. A czytając, to podświadomie, czyli psychoanalitycznie, być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną, bo ja nie jestem typem człowieka, który do takiej roboty się nadaje" (09.02.2013).
 • Zagłosował za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosował za pracami nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  
VI kadencja Sejmu
 • Nieobecny na głosowaniu w sprawie 35% kwoty płci na listach wyborczych (03.12.2010).
 • Nieobecny na głosowaniu w sprawie przyjęcia przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009). E-mail: janusz.palikot@sejm.pl
Telefon: 500 393 599
Strona internetowa: www.januszpalikot.natemat.pl
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia
Facebook
Twitter

2 komentarze:

 1. Janusz Palikot w Radio ZET:
  - To niech pan powie, dlaczego Joanna Mucha została ministrem sportu? - zapytała Monika Olejnik.

  - Tylko i wyłącznie dlatego, żeby dla tych kilku milionów kibiców, którzy się napiją piwa i naemocjonują na meczach, atrakcyjna, ładna pani minister, inteligentna, sprawiła wrażenie, że Polska jest bardzo sexy krajem, bo mamy taką wspaniałą panią minister - odpowiedział Palikot.
  (...)Minister Mucha stworzyła taki sposób swojego funkcjonowania w polityce, grała urodą, seksapilem, tymi romansami z różnymi osobami w tabloidach i to wszystko stworzyło wokół niej...
  (...)
  - Trudno otworzyć "Super Express" i nie zobaczyć, z kim w ostatnich miesiącach romansowała minister Mucha. Tego typu informacje stworzyły wokół niej niepoważny klimat.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,11254014,Palikot__Mucha_grala_uroda__seksapilem__romansami.html

  OdpowiedzUsuń
 2. - W zachowaniach Wandy, Środy i innych feministek dużo jest myślenia o tym, jak zachowałby się na ich miejscu facet. Taki cyniczny, stuprocentowy. One kopiują to zachowanie - analizował Janusz Palikot podczas posiedzenia klubu, na którym wyrzucono z RP Nowicką.
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,13417453,Palikot_o_feministkach__Mysla__jak_zachowalby_sie.html

  OdpowiedzUsuń