piątek, 9 listopada 2012

Wojciech Penkalski

Wojciech Penkalski. Poseł VII kadencji z Twojego Ruchu - okręg wyborczy nr 34, Elbląg.


VII kadencja Sejmu
 •  Zagłosował za pracami nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014).
 • Zagłosował przeciwko pracom nad ustawą odbierającą kobietom prawo do przerwania ciąży gdy płód jest ciężko uszkodzony (27.09.2013).
 • Zagłosował przeciwko ubojowi rytualnemu w Polsce (12.07.2013).
 • Zagłosował za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo antyaborcyjne [która odebrałaby kobietom prawo do przerwania ciąży, gdy płód jest ciężko uszkodzony (10.10.2012)]. 
 • Zagłosował za pracami nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).  


E-mail: wojciech.penkalski@sejm.pl, kontakt@wojciechpenkalski.pl
Telefon: 603 910 634
Strona internetowa: www.wojciechpenkalski.pl
Profil na stronie sejmowej
Wikipedia
Facebook

4 komentarze:

 1. http://www.facebook.com/wojciech.penkalski

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Posel Wojciech Penkalski byl w przeszlosci karany. Tygodnik dotarł do jego więziennej kartoteki. Wynika z niej, że Penkalski spędził w zakładzie karnym aż dwa lata i trzy miesiące.Był skazywany aż trzy razy.Po raz pierwszy został skazany za to, że "wspólnie i w porozumienie pobił człowieka kijem bejsbolowym i uderzał go nogami po całym ciele". Po raz drugi za "grożenie świadkowi w celu zmiany zeznań". I ostatni raz za "pobicie i grożenie bronią w celu wymuszenia rozporządzenia mieniem w wysokości 3 tys. zł". Z więzienia wyszedł w marcu 2003 roku.
  http://www.fakt.pl/Lider-Ruchu-Palikota-byl-skazany-za-,artykuly,115746,1.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, że ponieważ nawrócenie się Penkalskiego na właściwą drogę nie nastąpiło w wyniku ukazania się mu Matki Bożej, nie może być uznane za wiarygodne.

   Usuń